Поліція у Польщі обіцяє карати «нападників на храми»

Поліція у Польщі обіцяє карати «нападників на храми»

Польська поліція попередила осіб, які вчиняють напади або осквернення місць релігійного культу, про відповідальність. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням Польське радіо.

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі заявило у середу, що особи, котрі вчинили дії проти об’єктів релігійного культу, не залишаться непокараними. Як написано у повідомленні, «у зв’язку із вторгненням до церков під час богослужінь, оскверненням релігійних символів, руйнуванням фасаду храмів або образами священнослужителів», станом на середу затримали 76 осіб. Повідомляється, що поліція та прокуратура відкрила 101 провадження.

Віцеміністр внутрішніх справ та адміністрації Мацєй Вонсік сказав у Сеймі, що попередніх вихідних поліція охороняла 386 храмів. Зареєстровано 22 випадки порушення богослужінь та 79 пошкоджень фасаду місць релігійного культу.

«Дозволу на це немає. Поліція реагувала, реагує і буде реагувати на це відповідно до ситуації: на будь-яку агресію, будь-які атаки на людей, напади на церкви, на порушення релігійних обрядів. Ми будемо послідовні у цьому. Якщо хтось порушує закон, то раніше чи пізніше повинен враховувати рішучу реакцію поліції та держави».

Поліція закликала дотримуватися закону під час протестів. А речник головного коменданта поліції Маріуш Цярка запевнив, що правоохоронці не підтримують жодної зі сторін у суперечці та здійснюють охорону у місцях протесту.

У повідомленні, підписаному міністром внутрішніх справ та адміністрації Польщі Маріушом Камніським зазначено, що «агресивна та вульгарна поведінка учасників демонстрацій, нищення церков, осквернення місць релігійного культу, а також пам’ятників і таблиць, присвячених пам’яті видатних людей та важливих подій у громадському просторі, зустрінуться із рішучою реакцією працівників поліції».  

Нагадаємо, від минулого четверга у по всій Польщі тривають протести проти рішення Конституційного трибуналу про те, що положення, які дозволяють аборти у разі високої ймовірності тяжких та незворотних порушень плода або невиліковних захворювань, що загрожують життю, суперечать польській конституції.

IAR/Т.А.