Польща, Болгарія, Литва та Угорщина вимагають перегляду контрактів з Pfizer
Вхід до всесвітньої штаб-квартири Pfizer на Манхеттені, Нью-Йорк Автор: Coolcaesar – Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54314943

Польща, Болгарія, Литва та Угорщина вимагають перегляду контрактів з Pfizer

Міністри зазначають, що чинні зміни до контрактів є недостатніми, не враховують потреби систем охорони здоров’я, громадян і фінансові інтереси держав-членів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польща, Болгарія, Литва та Угорщина звернулися до Єврокомісії з проханням переглянути контракти з Pfizer на постачання вакцин від Covid. Спільну заяву підписали в Брюсселі міністри охорони здоров’я Польщі, Болгарії та Литви та міністр внутрішніх справ Угорщини, відповідальний за питання охорони здоров’я. Поліпшення епідемічної ситуації призвело до появи надлишків невикористаних препаратів на складах багатьох країн.

«Ми не погоджуємося на поставки, які перевищують потреби держав-членів і яких держави-члени не хочуть», – наголосили міністри, вони також говорять, що немає чітких вказівок щодо подальшого використання бустерних доз.

Міністри зазначають, що чинні зміни до контрактів є недостатніми, не враховують потреби систем охорони здоров’я, громадян і фінансові інтереси держав-членів.

На думку Польщі, Болгарії, Литви та Угорщини, Комісія повинна обговорити з Pfizer рішення щодо компенсації за недоставку вакцин, зменшення кількості контрактованих доз або закупівлі надлишків у країнах ЄС для передачі їх регіонам, які цього потребують.

Міністри обмовилися, що є країни, які готові прийняти всі замовлені дози..

IAR/В.Г.