Польща боїться кору з України

Польща боїться кору з України

«Dziennik Gazeta Prawna» пише, що «кір долає кордони»; надія лише на вакцину. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» повідомляє про черговий рекорд. До середини серпня у Польщі було понад 1300 випадків кору, тобто в 10 разів більше, ніж рік тому. Це дані Національного інституту гігієни. Епідеміологи остерігають, що найближчими тижнями кількість захворювань може зрости. Відповідальними за поширення кору вважають працівників з України, де число захворювань до кінця липня перевищило 50 тисяч, а щойно виявлено новий спалах хвороби.

«Звідти кір завезли до Польщі», – пояснює вірусолог професор Влодзімєж Ґут. Газета пише про сильний антивакцинальний рух в Україні. Далі читаємо, що частина місцевих самоврядувань у Польщі вимагає вакцинації дітей у яслах і садках, хоч не є певним, чи вони мають таке право. Проте, додає газета, вакцинація – це, крім швидкого діагностування, поки що єдиний засіб у боротьбі з хворобою. Кір є одним із найбільш заразних вірусних захворювань і може бути смертельним.

Н.Б.