Польща хоче роз’яснень від Росії щодо ексгумацій на польському цвинтарі
Польський військовий цвинтар у меморіальному комплексі в Мєдному RaNo [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Польща хоче роз’яснень від Росії щодо ексгумацій на польському цвинтарі

МЗС Польщі просить Росію надати детальну інформацію про можливі ексгумації у меморіальному комплексі в Мєдному, де спочивають, зокрема, вбиті поляки. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польща офіційно звернулася до Міністерства закордонних справ Росії із проханням надати детальну інформацію про обсяги та місце проведення ексгумаційних робіт, запланованих у російському селі Мєдноє у Тверській області. Як повідомили у Міністерстві закордонних справ Польщі, польська сторона звернулася теж безпосередньо до установ, відповідальних за догляд терену меморіального комплексу.

За інформацією порталу onet.pl, рішення про ексгумації прийняв Музей сучасної історії Росії у зв’язку із виявленням останків солдатів Червоної армії.

У заяві МЗС Польщі наголосило, що «меморіальний комплекс у Мєдному є одним із символів винищення польських еліт – там спочиває майже 6300 полонених з Осташкова, вбитих навесні 1940 року; це також місце спочинку тисяч громадян СРСР, котрі стали жертвами аналогічних сталінських репресій».

«Третього вересня 2019 року, до 19 річниці відкриття Польського військового цвинтаря в Мєдному, численна польська делегація, яка складалася із представників влади, а також родин жертв, вшанувала вбитих. За інформацією представників польської влади, які брали участь у заходах, жодні ексгумаційні роботи тоді у польській частині цвинтаря не проводилися», – повідомили в МЗС Польщі.

У зовнішньополітичному відомстві Польщі наголосили, що Польський військовий цвинтар захищений, зокрема, польсько-російською угодою про могили та місця пам’яті жертв війн і репресій від 1994 року, що регулює питання ексгумацій. За словами МЗС, це означає, що можливі ексгумації проводяться під безпосереднім наглядом уповноважених представників сторін.  

PAP/Т.А.