Польща і США підписали декларацію у справі безпеки мережі 5G

Польща і США підписали декларацію у справі безпеки мережі 5G

За словами Майка Пенса, цей документ буде важливим прикладом розвитку цифрової інфраструктури для решти Європи у справі 5G. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У понеділок прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький та віцепрезидент США Майк Пенс підписали у Варшаві декларацію про безпеку розвитку мережі 5G.

Мережа 5G (телекомунікаційна мережа п’ятого покоління) – це новий телекомунікаційний стандарт, що інтенсивно розвивається. Ця система дозволить у п’ятдесят і навіть у сто разів збільшити швидкість передачі даних, порівнюючи з нинішньою мережею 4G. Ця технологія має пришвидшити, зокрема, розвиток Інтернету речей (Internet of Things – IoT), послуг телемедицини, автономних транспортних засобів та «розумних» міст.

Як сказав Майк Пенс, цей договір на тему цифрової інфраструктури буде важливим прикладом для решти Європи у питанні 5G.

Раніше речник польського уряду Пьотр Мюллєр зазначив, що після підписання декларації час перейти до конкретики. «Тобто до питань наукових досліджень у цій галузі, створення рамок безпеки для нової мережі мобільного зв’язку і, врешті-решт, потрібно буде теж вибрати постачальника, а як відомо, це також викликає розбіжності», – зазначив він.

Під час свого візиту до Швеції минулого тижня Матеуш Моравєцьий висловив переконання, що шведська компанія Ericsson вирішила інвестувати у технологію 5G у Польщі. Йдеться не тільки про інвестиції у продукцію, але теж про у дослідницьку працю та розвиток.

Зазначимо, що у зв’язку із підписанням польсько-американської декларації про безпеку розвитку мережі 5G президента Польщі Анджея Дуду запитали, чи США колись представляли Польщі докази того, що Китай шпигує, використовуючи технології.

«Я хочу сказати одне – так, звісно, польська контррозвідка викрила певну діяльність, що мала шпигунський характер, це питання нині вивчається. Відбуваються нормальні, законні дії польських спецслужб, польської прокуратури. Ми спокійно чекаємо їхнього результату. Позаяк у цій справі, якщо прокурори вирішать винести обвинувальний акт, будуть працювати польські суди», – сказав Анджей Дуда.

США застерігають союзників від використання продукції Huawei для створення бездротової мережі 5G, побоюючись, що Китай може використовувати їх для шпигунства. Huawei рішуче заперечує звинувачення у шпигунстві і стверджує, що американці керуються економічними інтересами.

У 2018 році з цієї самої причини Австралія та Нова Зеландія заблокували можливість використання компонентів цього виробника в їх мережах 5G.

У січні польська влада за звинуваченням у шпигунстві арештувала працівника фірми Huawei, а Чехія усунула компанію із публічних торгів після попередження установ, відповідальних за кібербезпеку країни.

Міністерство торгівлі США внесло Huawei у перелік суб’єктів, які не можуть купувати у фірм зі США частин та програмного забезпечення без згоди Вашингтона.

PAP/Т.А.