Польща передасть в Україну понад 100 печей для випічки хліба
Печі для хліба від Лодзі для українців https://www.csr.org.pl

Польща передасть в Україну понад 100 печей для випічки хліба

Українцям, які постраждали від війни, не завжди потрібні генератори, інколи більш доречними будуть…хлібні печі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише tvn24.pl, Центр сімейних послуг у Лодзі фінансує виробництво хлібних печей, які поїдуть на схід України. Робить це за власні кошти, а також за гроші, які отримує від спонсорів. 

Загалом приготують близько 150 таких печей, які будуть готові до транспортування у найближчі два тижні. Вартість однієї хлібної печі – 500 євро. Всередині неї знаходиться камінь, який при нагріванні зберігає температуру. У таку піч може поміститися дві-три буханки хліба. На їх випікання йде близько півгодини.

У потребі таких печей директор лодзького Центру сімейних послуг ксьондз Аркадіуш Леховський переконався особисто під час поїздок в Україну та спілкуванні з гуманітарними організаціями.

“Часто в нашій міжнародній допомозі не завжди помічаюмо речі, які здавалися б такими очевидними. Ми завжди дивимося зі своєї точки зору. Тільки коли ми туди поїдемо, побачимо, поговоримо, то виявляється, що не скрізь обов’язково потрібні генератори, а більше потрібні хлібні печі”, – наголосив він. 

Разом з печами в Україну з Лодзі поїдуть і водоочисні станції. Крім того, Центр організує неподалік Львова майстер-класи з обслуговування подарованих печей. Кожен, хто захоче пізніше встановити її собі, зможе прийти й навчитися правильно нею користуватися та пекти хліб.