Польща підписала угоду про імпорт газу з Данії на заміну угоди з Ґазпромом
Схема газогону Baltic PipeLemiel, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Польща підписала угоду про імпорт газу з Данії на заміну угоди з Ґазпромом

PGNiG підписав із данською компанією угоду про імпорт 6,5 млрд кубометрів газу протягом 2023-2028 років. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) підписала з данською компанією Ørsted («Ерстед») контракт на імпорт газу з Данії до Польщі. Договір буде дійсним від початку 2023 року до жовтня 2028 року. За цей період Польща придбає майже 6,5 млрд кубометрів данського природного газу.

Як сказав президент Польської нафтогазової компанії Єжи Квєцінський, угода із Данією дозволить збільшити енергетичну безпеку Польщі:

«Ми не приховуємо, що хочемо, аби ця угода дозволила нам імпортувати газ тоді, коли закінчиться угода з Ґазпромом, що вичерпується наприкінці 2022 року. А завдяки цій угоді ми зможемо також використовувати данський газ, імпортуючи його або Балтійським трубопроводом (Baltic Pipe), а також продавати цей газ на німецькому ринку».

Ørsted продаватиме Польщі частину природного газу, що видобувають у данській частині Північного моря. Нова угода із Данією дозволить імпортувати до Польщі додатковий мільярд кубометрів газу щороку.

IAR/Т.А.