Польща підтримує пріоритети Болгарії, яка головує в Раді ЄС
http://external.polskieradio.pl/files/88ed6b59-3b5a-4b59-938c-3ae75b1a9d5a.file

Польща підтримує пріоритети Болгарії, яка головує в Раді ЄС

У понеділок 15 січня польський міністр закордонних справ Яцек Чапутович прибув з візитом до Болгарії. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ Яцек Чапутович задекларував, що Польща підтримуватиме пріоритети Болгарії, яка від початку січня головує в Раді Європейського Союзу. Новий очільник польського МЗС прибув до Софії з першим офіційним закордонним візитом. На прес-конференції після зустрічі зі своєю болгарською відповідницею, Єкатериною Захарієвою, польський міністр підкреслив, що гідним підтримки є передусім прагнення затіснити співпрацю з регіоном Західних Балкан.

«Польща повністю підтримує пріоритети болгарсього президентства (в Раді ЄС – ред.), особливо активність з метою затіснення взаємин між Євросоюзом та Західними Балканами. Болгарія – тепер головна держава нашого регіону, тому всі держави повинні підтримувати її політику. Я скажу чітко: успіх Болгарії в плані реалізації її головування буде також успіхом Польщі», – заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

Минулого тижня в Софії, в присутності лідерів Євроспільноти і представників Болгарії, врочисто відкрито головування цієї країни в Раді Європейського Союзу. Прем’єр-міністр Бойко Борисов заявив, що список справ, запланованих на піврічний період, охоплює міграцію, ситуацію на Сході, кібербезпеку і Західні Балкани.

Після візиту до Болгарії в понеділок, наступного дня міністр закордонних справ Яцек Чапутович продовжує закордонну подорож і подається з візитом до Німеччини. А в четвер, разом з президентом Анджеєм Дудою, візьме участь у засіданні Ради безпеки ООН в Нью-Йорку. Від початку січня Польща на 24 місяці здобула статус непостійного члена цієї ради.