Польща підтримує європейську перспективу Західних Балкан

Польща підтримує європейську перспективу Західних Балкан

З візитом до Варшави прибув міністр закордонних справ Албанії Ґент Чакай. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Очільники дипломатії Польщі та Албанії Яцек Чапутович та Ґент Чакай виступили на спільній прес-конференції. За словами польського міністра, Варшава підтримує європейську перспективу всього регіону Західних Балкан. А зокрема, швидке відкриття переговорів про вступ до Європейського Союзу з Албанією та Північною Македонією.

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович висловив надію, що рішення в цій справі будуть прийняті в жовтні на засіданні Ради ЄС: «Ми цінуємо інтенсивні реформаторські зусилля албанського керівництва. Вважаємо, що переговори повинні початися з двома державами, тобто Північною Македонією та Албанією. Жодна з них на цьому етапі не повинна залишитися поза цими переговорами».

Міністр Ґент Чакай подякував польській стороні за підтримку Албанії на шляху до ЄС, зокрема за організацію саміту, присвяченого Західним Балканам, що відбувся в Познані, та за рішення про фінансування розбудови інфраструктури в його країні.

Міністр Яцек Чапутович повідомив, що 12 вересня відбудеться саміт очільників урядів Вишеградської групи та Західних Балкан. Польський міністр висловив надію, що партнери Польщі з Вишеградської четвірки – тобто Чехії, Словаччини й Угорщини – підтримають позицію Варшави на тему євросоюзних прагнень Албанії.

IAR/Н.Б.