Польща починає головування в ОБСЄ. Пріоритети - ситуація на Донбасі та наслідки пандемії
Лукаш Ясіна, речник МЗС Польщі PAP/Mateusz Marek

Польща починає головування в ОБСЄ. Пріоритети – ситуація на Донбасі та наслідки пандемії

Офіційна інавгурація польського головування відбудеться 13 січня у Відні. У ній візьме участь міністр закордонних справ Збіґнєв Рау. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Речник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна повідомив, що ситуація на Донбасі, соціальні наслідки пандемії – це теми, якими Польща займатиметься під час головування в ОБСЄ. Офіційна інавгурація польського головування відбудеться 13 січня у Відні. У ній візьме участь міністр закордонних справ Збіґнєв Рау. Подробиці повідомляє кореспондент Польського радіо Кароль Сурувка.

«Ми беремо на себе головування в ОБСЄ перед лицем серйозних викликів миру та безпеці в регіоні», – сказав Лукаш Ясіна на прес-конференції. За даними МЗС Польщі, можливо, що міністр Збіґнєв Рау відвідає Донбас у рамках головування в ОБСЄ. «У нас зараз проблеми з багатьма речами, починаючи з військової агресії по в’язнів сумління, які є в багатьох країнах. Ми можемо вести переговори від імені організації, ми також можемо спостерігати за спеціальними представниками голови в ОБСЄ. На цю мить ОБСЄ має надзвичайно великі місії, які діють на Донбасі, Кавказі й у Придністров’ї», – наголосив речник МЗС.

Під час польського головування ОБСЄ також займатиметься соціальними наслідками пандемії, – повідомив Лукаш Ясіна. «Підтримка людей, які постраждали через пандемію, конфлікти та різні види обмежень, спричинені несвободою, буде однією з найважливіших цілей Польщі на цей період», – сказав речник.

ОБСЄ – одна з найбільших міжнародних організацій, яка займається безпекою, включно з дотриманням прав людини, свободою ЗМІ, контролем над озброєннями та організацією вільних виборів.

IAR/Р.Г.