Польща поки не евакуйовує дипломатів з України, але має плани на випадок надзвичайних ситуацій
Київ. Майдан Незалежності (ілюстративне фото) Halibutt, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Польща поки не евакуйовує дипломатів з України, але має плани на випадок надзвичайних ситуацій

Польща має в Україні найбільший дипломатичний персонал з усіх європейських країн. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

На даний момент рішення про евакуацію польських дипломатів з України не прийнято, але ми вже підготували такі плани на випадок надзвичайних ситуацій, – заявив у п’ятницю заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач. Він зазначив, що Польща має найчисленніший дипломатичний персонал в Україні з усіх європейських країн.

На хвилях Першої програми Польського радіо Пшидача запитали, чи Польща, як Канада, США чи Великобританія, рекомендує чи планує евакуювати родини дипломатів з України.

«Наразі такого рішення щодо евакуації польських дипломатів немає, але я не буду приховувати, що ми вже підготували такі плани на випадок надзвичайних ситуацій. Деякий час тому в Міністерстві закордонних справ ми переглянули всі процедури, ми були на внутрішньому контакті, щоб не бути заскоченими», – сказав Пшидач.

Віцеміністр зазначив, що Польща має найчисленніший дипломатичний персонал в Україні з усіх європейських країн. Це, за його словами, не лише посольство в Києві, а й консульства в Харкові, Одесі, Вінниці, Львові та Луцьку.

«У ситуації, в якій нашим дипломатам буде пряма загроза, ми, природно, будемо реагувати», – підкреслив заступник очільника МЗС Польщі.

Пшидач, відповідаючи на наступні запитання, сказав, що є багато можливих сценаріїв розвитку ситуації в Україні. Він зазначив, що в Росії накопичилося понад 100 тис. солдатів на східному кордоні України, а десятки тисяч російських солдатів проходять навчання у Білорусі.

«Загроза військових дій дійсно реальна, ми, очевидно, намагаємося відкрити простір для переговорів з дипломатичної точки зору, але Росія фактично посилює ці вимоги. Ці вимоги неможливо виконати, і, природно, західний світ не може їх задовольнити, тому що він не може порушити міжнародне право і власні цінності, не може повернути жодні сфери впливу», – підкреслив заступник очільника МЗС.

Нагадаємо, о 13:00 в п’ятницю розпочнеться Рада національної безпеки, скликана президентом Анджеєм Дудою, де буде обговорюватися ситуація навколо України.

«Ситуація, безперечно, дуже серйозна, і її потрібно сприймати дуже серйозно; Польща постійно спілкується зі своїми союзниками і ділиться з ними своїми думками, позиціями та концепціями для вирішення цієї ситуації», – сказав глава Кабінету президента Польщі Павел Шрот.

Водночас він запевнив, що НАТО і ЄС діють солідарно і говорять єдиним голосом. «І цей єдиний голос має почути Росія», – сказав Шрот.

PAP/Т.А.