Польща скасовує реєстрацію двох суден, залучених до будівництва Nord Stream 2

Польща скасовує реєстрацію двох суден, залучених до будівництва Nord Stream 2

Варшава скасовує реєстрацію під польським прапором німецьких суден Krebs geo i Krebs jet, залучених до будівництва газопроводу «Північний потік-2», й анулює документи щодо безпечності їх експлуатації. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Укрінформ.

Про це повідомляють державні органи, зокрема Морське управління у Гдині та міністерство інфраструктури Польщі.

“Директор Морського управління у Гдині інформує, що з огляду на найвищу необхідність і безпеку країни, ці документи (щодо безпечності Krebs geo i Krebs jet – ред.) не продовжуватимуться”,- завляють в управлінні.

Як пояснив заступник міністра інфраструктури Польщі Гжегож Вітковський, ці судна, які працюють на будівництві «Північного потоку-2», належать німецькому судновласнику, але ходять під польським прапором. Власник зареєстрував їх у Польщі і вони вписані до Національного судового реєстру KRS.

“Ми проаналізували усі документи, надані нам службами, які опікуються безпекою нашої країни. Ми розпочали процедуру позбавлення їх реєстрації під польським прапором, аби Польща не мала з цими двома суднами нічого спільного”, – наголосив Вітковський, якого цитує tvn24.

Він пояснив, що жодне судно, яке ходить під польським прапором, не може порушувати економічних інтересів країни.

“Нас не цікавить, що вони возять і що роблять, доти, доки це не загрожує економічним інтересам країни. А ці два судна останнім часом інтенсифікували роботу під час реалізації проєкту «Північний потік-2»”, – наголосив посадовець.

Вітковський додав, що після 26 березня ці судна не повинні з’являтися в польських водах.

“В іншому разі ми залишаємо за собою право затримувати їх з метою інспекції”, – заявив заступник міністра інфраструктури РП.

Він зауважив, що процедура перевірки цих суден розпочалася в січні. Вітковський підкреслив, що судна з моменту припинення дії документів, що стосуються безпеки, не можуть заходити до портів приписки, хоча ще перебувають ще під польським прапором.

У міністерстві інфраструктури РП повідомили, що справу позбавлення двох суден польської реєстрації розглядатиме окружний суд у Гданську.

“Ми розраховуємо на допомогу МЗС у доведенні цієї справи до кінця”, – зауважив Вітковський.

Як повідомлялося, “Північний потік-2” з РФ до Німеччини, довжина якого перевищує 1 200 кілометрів, побудований на 94%. Рік тому завдяки американським санкціям будівництво було призупинене, однак російська сторона поновила роботи власними силами за згодою німецької сторони.

Україна виступає проти будівництва цього газопроводу. Його противниками також є США, Польща і країни Балтії.