Польща спрощує перетин кордону для білорусів
Zdjęcie ilustracyjne M-SUR/shutterstock

Польща спрощує перетин кордону для білорусів

«Це важливе рішення», – так незалежні білоруські коментатори оцінюють рішення Варшави. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Це важливе рішення», – так незалежні білоруські коментатори оцінюють рішення Варшави стосовно дозволу на перетин державного кордону громадянами Білорусі. Нагадаємо, починаючи від 17 вересня, громадяни Білорусі можуть в’їхати на територію Польщі на підставі як туристичних віз, так і гуманітарних віз, які Польща ввела для білорусів наприкінці серпня. Варшава теж ввела візи у рамках програми Poland Businnes Harbour, тобто перенесення бізнесу з Білорусі до Польщі. Повідомляє кореспондент Польського радіо Влодзімєж Пац:

«Редактор радіостанції “Єврорадіо” Дзміцєр Лукашук сказав Польському радіо, що зміни, які мають на меті спростити перетин польського кордону, мають особливе значення в актуальній ситуації в Білорусі. “Дуже важливо, щоби була нині можливість швидкого перетину кордону для тих людей, котрі бояться репресій з боку білоруської влади, а таких людей у нас дуже багато”, – сказав Лукашук.

Коментатор звернув увагу, що це зовсім не означає, що раптом білоруси почнуть виїжджати з країни. “Це не означає, що люди почнуть масово виїжджати. Це радше – такий запасний вихід, щоби вони знали, що така можливість є. Якщо їх влада сильно притисне до стіни, то щоби вони знали – є можливість виїхати і забрати сім’ю у безпечне місце”, – говорить журналіст.

У Білорусі після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня почалися протести проти фальсифікації результатів. Протестувальники вимагають відставки Аляксандра Лукашенки та проведення повторних виборів. Згідно з даними правозахисників, за цей час було арештовано близько 11 тисяч людей, а кількасот осіб досі чекають на судові процеси».

IAR/Я.С.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.