Польща та Чехія очікують, що Угорщина засудить злочини рф в Україні
29.04.2022. Прем’єр-міністри Матеуш Моравєцький (праворуч) і Петр Фіала (ліворуч) під час спільної пресконференції після зустрічі у Варшаві. Політики обговорили двосторонні відносини та поточну ситуацію в Україні PAP/Leszek Szymański

Польща та Чехія очікують, що Угорщина засудить злочини рф в Україні

Прем’єр-міністри Польщі та Чехії очікують від Угорщини однозначної позиції щодо російської агресії проти України, зокрема засудження військових злочинів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прем’єр-міністри Матеуш Моравєцький та Петр Фіала говорили про це на пресконференції після переговорів у Варшаві. Обидва очільники урядів водночас визнали, що Вишеградська група є важливим форумом для співпраці. Матеуш Моравєцький заявив, що обидві країни принципово проти позиції Угорщини щодо України сьогодні.

«Зокрема, ми очікуємо засудження російських злочинів в Україні, тому що це надзвичайно важливо. Очевидно, що весь формат V4 існує, але нам потрібно дуже глибоко прояснити ці питання», – оцінив глава польського уряду.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала хоче переконати уряд Угорщини змінити позицію щодо України. «Незважаючи на те, що ми не згодні з позицією та думкою Угорщини, ми хочемо почати діалог і вплинути на зміну позиції Угорщини, щоб вона не загрожувала позиції європейських країн, що дуже ефективно тисне на росію», – зазначив Петр Фіала.

Водночас Польща та Чехія критикують плани угорських, словацьких, австрійських та німецьких компаній, які, як повідомляє «Financial Times», мають намір платити за російський газ рублями, чого хотів владімір путін. Чеський прем’єр назвав такі наміри спробою обійти санкції ЄС.

IAR/Л.І.