Польща-Україна: є криза, буде катастрофа
http://external.polskieradio.pl/files/da1b77bd-2e9f-49be-a3ca-2406dec1dd07.file

Польща-Україна: є криза, буде катастрофа

Ситуація, яку маємо нині, назрівала два роки. Партія влади не подбала про те, щоб не допустити до розбурхання антиукраїнських настроїв. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Про стан нинішніх взаємин між Варшавою та Києвом і потенційні загрози перед якими опинилися наші країни говорить історик і публіцист Єжи Тарґальський.

Єжи Тарґальський вважає, що закон про Інститут національної пам’яті Польщі, що стосується української частини, прийнято під диктат Росії, тому що люди, які це зробили політично пов’язані з Росією. І крім того, вони як політики, грають антиукраїнською картою.

На погляд співрозмовника УСПР цей закон не буде застосовуватися, хоч націоналістичні елементи в державі будуть його використовувати, щоб збільшити своє значення. У Польщі, в урядових колах є багато людей, які вважають, що частину закону, яка стосується України необхідно змінити.

Щодо польсько-української співпраці, Єжи Тарґальський наголошує, що все залежить від конкретних людей та їх бажання співпрацювати. У секторі військової співпраці, хоч на неї вказується, що вона зразкова, не можна говорити виключно про успіхи, навпаки, є дадалі більше проблем, – вважає публіцист.

Єжи Тарґальський оцінює, що нині Польща і Україна опинилися в кризі, а попереду видніє катастрофа. У Польщі, з моменту коли почалася криза у відносинах між Польщею та Ізраїлем і єврейськими колами у США, почалася праця над створенням російської партії, яка буде націоналістична, антисемітська, антиукраїнська антиамериканська і буде закликати до союзу з Росією проти США і НАТО.

Якщо уряд не зареагує ми матимемо у Польщі потужну проросійську силу, яка забере доволі велику частину електорату партії Право і справедливість.

В оцінці публіциста, нині у польських ЗМІ і в польській політиці проросійський чинник стає дедалі сильнішим, і що гірше – знаходить підтримку серед польського суспільства.

Ситуація, яку маємо нині назрівала два роки – вказує історик. Партія влади не подбала про те, щоб не допустити до розбурхання антиукраїнських настроїв, оскільки побоюється вратити голоси націоналістично налаштованих виборців. На погляд лідерів партії, якщо будуть поступатися, їм вдасться зберегти контроль – каже Єжи Тарґельський, і додає, що це хибна оцінка ситуації.

Нині потрібні рушучі кроки, а урядова партія на такі кроки не здатна – вказує співрозмовник УСПР.