Польща висилає дипломатичну ноту до Німеччини про військові репарації
Збіґнєв Рау, міністр закордонних справ Республіки Польща PAP/Radek Pietruszka

Польща висилає дипломатичну ноту до Німеччини про військові репарації

У документі Польща закликає Німеччину негайно вирішити питання польських втрат, пов’язаних з німецькою окупацією під час Другої світової війни. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ Збігнєв Рау підписав дипломатичну ноту до Німеччини про військові репарації.

У документі Польща закликає Німеччину негайно вирішити питання польських втрат, пов’язаних з німецькою окупацією під час Другої світової війни.

Йдеться, зокрема, про виплату компенсацій польській державі, компенсацій жертвам агресії та їхнім родинам, вирішення питання викрадених культурних цінностей та архівів, а також повернення активів і зобов’язань польських державних банків:

«Це врегулювання дозволить польсько-німецьким відносинам спиратися на справедливість і правду. Ми зможемо таким чином закрити болючі питання минулого а також забезпечить подальший розвиток двосторонніх відносин в дусі добросусідства і дружньої співпраці», — наголосив Збіґнєв Рау.

У дипломатичній ноті Польща також закликає до повної реабілітації діячів польської меншини в Німецькому Рейху та до врегулювання статусу поляків, які сьогодні проживають у Німеччині:

«Повне і системне врегулювання статусів поляків, а також осіб польського походження шляхом повернення статусу національної меншини відповідно до попередньої позиції польської сторони. Передовсім, забезпечивши вивчення рідної мови», — зазначив Збіґнєв Рау.

У дипломатичній ноті за підписом Збігнєва Рау також йдеться про необхідність налагодження відповідної співпраці «у вшануванні пам’яті польських жертв Другої світової війни та необхідності «ефективних дій німецької влади, щоб представити власному суспільству справжню картину війни».

Польща оцінює збитки від німецької окупації в 6 трильйонів 200 мільярдів злотих.

IAR/В.Г.