Польща заморожує російські активи
Курси валют у рф, 24 березня 2022 року EPA/MAXIM SHIPENKOV

Польща заморожує російські активи

Станом на 23 березня заморожені в Польщі активи становлять рівноцінність 34 мільйонів євро. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Віцеміністр фінансів Себастіан Скуза повідомив, що сума досі заморожених у Польщі російських фінансових активів становить 160 мільйонів злотих (тобто 34 мільйони євро). Як він додав, більшість майна заблокували банки. Віцеголова Міністерства фінансів відповідав у Сеймі на запитання депутатів опозиційної Громадянської коаліції стосовно цієї теми.

За його словами, санкційні дії відбуваються у двох сферах, по-перше – на основі законодавства Європейського Союзу, а по-друге – на основі так званого закону AML (про запобігання відмиванню грошей) та Кримінального кодексу. 

Станом на 23 березня, заморожені активи становлять рівноцінність 34 мільйонів євро, – сказав віцеміністр фінансів Себастіан Скуза: «Сума заморожених активів – це понад 160 мільйонів злотих. Це, передусім, фінансові активи, заморожені банківським сектором. Проте, були також дії, які стосувалися заблокування коштів суб’єктів, пов’язаних, наприклад, з Білоруссю та росією на суму понад 30 мільйонів злотих (понад 6 мільйонів євро), що входять до загальної суми понад 160 мільйонів злотих».

Як додав віцеміністр Себастіан Скуза, щоб посилити санкції проти олігархів, необхідні зміни у польському законодавстві. Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький повідомив, що проєкт змін до Конституції буде представлений на найближчому засіданні Сейму наступного тижня. Уряд пропонує внести до основного закону такі зміни, щоб стала можливою конфіскація майна російських олігархів і суб’єктів, які підтримують дії росії. Друга пропозиція – виключити витрати на військо з бюджетних правил.

Також законом має бути введений додатковий податок для компаній, які працюють у росії попри міжнародні санкції.

IAR/Н.Б.