Польська міністр: У Польщі може бути вже понад 2 млн українців
http://www.radiopolsha.pl/74b4438f-0748-480f-b77b-ef2742edf3b9.file

Польська міністр: У Польщі може бути вже понад 2 млн українців

За словами Беати Кемпи, у Польщі немає проблеми незаконного потоку іммігрантів з України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«У Польщі немає проблеми незаконного потоку біженців з України», – сказала міністр з питань гуманітарної допомоги в уряді Матеуша Моравєцького Беата Кемпа у розмові з виданням Super Express. Так польська чиновниця прокоментувала питання все більшої кількості іммігрантів зі сходу Європи та дій Польщі для допомоги біженцям у Сирії.

За словами Кемпи, польський уряд повністю контролює ситуацію на східному кордоні країни, а наступних українців Польща приймає свідомо. «За нашими підрахунками, українців у Польщі може бути вже понад два мільйони. Звісно, багато з них залишаються тут через конфлікт в Україні. Це аргумент, який ми хочемо представити Європейській комісії», – сказала вона.

Міністр з питань гуманітарної допомоги також переконана, що для врегулювання польсько-українських відносин необхідний діалог на правді. «Візьмемо випадки з п’ятьох східних воєводств ІІ Речі Посполитої та різанину, яку там скоєно… Я не уявляю собі, аби польська держава погодилося на прославляння та вихваляння цих злочинців. Українці повинні зрозуміти це, бо ми проти фальшивих кодів пам’яті», – сказала вона.

Беата Кемпа додала, що саме для цього ухвалено оновлений закон про ІНП, який має боротися з брехнею завдяки діалогу та освіті.

Кемпа ствердила, що приймаючи наступних біженців зі сходу, Польща допомагає набагато більшій групі осіб, ніж хоче нав’язати Європейський Союз. За її словами, поляки проти примусового переселення іммігрантів. «Коли ми спілкуємося з людьми у Польщі, то вони просять, аби політика уряду щодо прийняття біженців і допомоги там, на місці, не змінювалася», – сказала вона.

За словами Беати Кемпи, уряд Польщі не розглядає можливості прийняття наступних біженців із Сирії. «У справі безпеки поляків немає спекуляцій та експериментів. Ці молоді люди часто не мають документів і важко перевірити, чи вони насправді біженці. Воля громадян така, аби ми допомагали, але не приймали цих іммігрантів у Польщі», – додала чиновниця.