Польська нафтогазова компанія зацікавлена енергетичною співпрацею з Україною
Ілюстраційне фото pxhere.com, CC0 Public Domain

Польська нафтогазова компанія зацікавлена енергетичною співпрацею з Україною

Якщо йдеться про більш конкретну інформацію, то на це слід зачекати, – сказав віце-голова PGNiG Ярослав Врубель, говорячи, що «триває аналіз». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польща продає Україні значно більше газу, ніж рік тому. Польська нафтогазова компанія (пол. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) впродовж перших трьох кварталів цього року продала Україні 950 млн куб. м блакитного палива, тоді як торік у цей же період це були 330 млн куб. м.

«Якщо йдеться про український напрямок, то ми зацікавлені кількома галузями співпраці, передусім це торгівельна галузь, тобто експорт нашого газу в Україну. Другий напрямок, який нас цікавить, – це пошук і видобуток, що ми вже розпочинаємо спільно з американським партнером. Вже кільканадцять місяців триває інтенсивна робота над цим питанням. А третя галузь, яка нас точно цікавить, – це сфера зберігання», – розповів про теперішню співпрацю з Україною віце-голова Польської нафтогазової компанії Ярослав Врубель.

Якщо йдеться про більш конкретну інформацію, то на це слід зачекати, – додав Врубель, зазначивши, що «триває аналіз». «Сама домовленість, досягнена у жовтні, стосується надання нам доступу до матеріалів про можливість інвестування в Україні. Зараз ми це посилено вивчаємо. В залежності від отриманого аналізу, правління Польської нафтогазової компанії прийматиме стратегічні рішення, чи ми будемо входити у цю галузь, чи ні», – сказав Ярослав Врубель.

У рамках видобутку PGNiG на сході співпрацює з ERU – Енергетичними ресурсами України (Energy Resources of Ukraine).

IAR/energetyka24.com/А.М./М.К.