Польська прокуратура вимагає арешту диспетчерів зі Смоленська

Польська прокуратура вимагає арешту диспетчерів зі Смоленська

Їх звинувачують у ненавмисному спричиненні авіакатастрофи 10 квітня 2020 року. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Національна прокуратура Польщі звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий арешт трьох диспетчерів, які 10 квітня 2010 року були на службі в смоленському аеропорту.

Політик керівної в Польщі партії Право і справедливість Радослав Фоґєль висловив надію, що Росія співпрацюватиме з польською прокуратурою у справі розслідування, яке стосується смоленської катастрофи. Досі росіяни неохоче співпрацювали з польським правосуддям. Тому, за його словами, обґрунтованим є питання, чи після рішення Національної прокуратури можна сподіватися зміни позиції. Проте, на думку польського депутата, слідчі не повинні відмовлятися від таких дій, навіть якщо російські служби відмовлять їм у допомозі, тому що розслідування повинно тривати. Радослав Фоґєль в ефірі Польського радіо висловив надію, що рішення прокурорів стане малим кроком до пояснення всіх обставин смоленської катастрофи.

Диспетчерам зі Смоленська висунули обвинувачення у навмисному спричиненні авіакатастрофи. Наслідком рішення прокуратури може бути наступний крок, яким може стати міжнародний ордер на арешт.

У Смоленській катастрофі загинуло 96 осіб – пасажири та екіпаж урядового літака, що летів на відзначення 70-річчя Катинського злочину. Серед жертв були президент Польщі Лєх Качинський, його дружина Марія Качинська та екс-президент в екзилі Ришард Качоровський.

IAR/Н.Б.