Польська сторона хоче якомога швидше з'ясувати обставини інциденту у Переводові
Краків, 18 листопада 2022 р. Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький та віце-прем’єр-міністр, міністр національної оборони Маріуш Блащак під час візиту до 6-ї повітряно-десантної бригади PAP/Łukasz Gagulski

Польська сторона хоче якомога швидше з’ясувати обставини інциденту у Переводові

Прем’єр-міністр також зазначив, що Польща хоче якомога тісніше співпрацювати з українською стороною щодо інциденту в Переводові. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький у Кракові під час візиту до 6-ї повітряно-десантної бригади заявив, що швидко модернізуючи польську армію, робиться щось найважливіше для Батьківщини. Він підкреслив, що часи неспокійні, і що російська агресія проти України загрожує також Польщі.

Прем’єр-міністр наголосив, що для того, щоб насолоджуватися миром і процвітанням, потрібно готуватися до найгіршого розвитку подій. Прем’єр зазначив, що останнім часом головними завданнями влади є зміцнення енергетичної безпеки, будівництво фізичних бар’єрів на кордонах і збільшення чисельності Війська Польського.

Прем’єр-міністр також зазначив, що немає сильної країни без сильної армії, тому уряд шукає сучасне озброєння на польському ринку та серед союзників по НАТО та Південної Кореї. Він нагадав, що інвестиції в закупівлі для потреб армії є невід’ємною частиною побудови безпеки. За словами прем’єр-міністра, інвестиції можливі також завдяки позитивним економічним результатам останніх років. 

Прем’єр-міністр також зазначив, що Польща хоче якомога тісніше співпрацювати з українською стороною щодо інциденту в Переводові. Очільник уряду на прес-конференції повідомив, що до розслідування інциденту також залучені експерти зі США. На місці падіння ракети працюють фахівці в галузі балістики та ракетобудування. Матеуш Моравєцький нагадав, що українці борються не лише за свою свободу і незалежність, а й за мир та безпеку в Європі. Матеуш Моравєцький зазначив, що польська сторона хоче якомога швидше з’ясувати обставини інциденту. Він зазначив, що як тільки буде потрібно, польські слідчі виїдуть в Україну.

У 6-ій повітряно-десантній бригаді завершилась поставка авіаційної техніки. Це польські позашляховики, які можна скидати з літаків за допомогою парашутів. Загалом Збройним силам Польщі було передано 80 таких автомобілів та 120 спеціальних причепів.

IAR/І.Я.