Польське місто готує безкоштовне житло для біженців з України
Фото ілюстративне fotolia.com

Польське місто готує безкоштовне житло для біженців з України

У місті Замостя Люблінського воєводства створять центр тимчасового перебування для біженців з України. У ньому будуть 10 повноцінних квартир і не тільки. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише rmf24.pl, для цього було виділено приміщення, в якому раніше знаходився воєводський осередок медицини праці. Будівлю капітально відремонтують та створять спеціалізований центр, в яких біженці з України зможуть перебувати до моменту завершення воєнних дій на батьківщині.

У приміщенні створять 10 квартир хорошого стандарту, в яких проживатимуть до 40 людей – переважно жінок з дітьми. В осередку також буде доступною, серед іншого, дитяча ігрова кімната, пральня з сушаркою, загальна кімната, кабінети фахових психолога, юриста та перекладача.

Реалізація проєкту коштуватиме близько 5 млн зл. Ці кошти місто отримало в рамках проєкту “Lubelskie pomaga Ukrainie” з фондів ЄС.

Центр планують відкрити наприкінці наступного року. Проживання тут для біженців з України буде безкоштовним.

Нагадаємо, фундація ADRA Polska відкрила три інтеграційні центри для біженців з України у Любліні, Варшаві та Бидгощі. Там люди отримують психологічну та кризову допомогу, консультації з питань профорієнтації, працевлаштування та інтеграції до польського суспільства, юридичні поради, допомогу у вивченні польської мови, послуги з перекладу та навіть денної опіки для дітей.