Польські депутати про резолюцію щодо України: Сильний і однозначний голос підтримки
Сейм Польщі (ілюстративне фото) PAP/Radek Pietruszka

Польські депутати про резолюцію щодо України: Сильний і однозначний голос підтримки

За словами Аркадіуша Мулярчика, ухвалена декларація – сильний сигнал від Польщі, аби Захід був єдиним і солідарним з Україною. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Дуже важливий, сильний сигнал з Польщі» – так депутат від Права і справедливості Аркадіуш Мулярчик оцінив ухвалену Сеймом резолюцію про заклик до країн ЄС та НАТО підтримати Україну. Не менш позитивно документ оцінюють депутати від опозиції. «Це однозначний голос підтримки України», – сказав Мацей Конєчний (Лівиця).

У четвер Сейм ухвалив резолюцію, в якій закликає уряди країн НАТО та Європейського Союзу надати всебічну підтримку Україні, яка опинилася перед загрозою війни. У резолюції Сейм Республіки Польща висловлюється проти політики Російської Федерації, яка порушує міжнародне право та руйнує порядок і мир у Європі.

Заступник голови парламентського комітету із закордонних справ Аркадіуш Мулярчик наголосив в інтерв’ю інформагентству PAP, що дуже важливо, що було досягнуто компромісу та консенсусу щодо резолюції спочатку в комітеті, а потім на пленарному засіданні.

«Я вважаю, що це добрий сигнал, що польське суспільство, польський Сейм, є єдиним у цьому питанні, має єдину позицію», – сказав депутат Права і справедливості.

Він підкреслив, що перспектива сприйняття ситуації в різних країнах не така, як у Польщі чи в інших сусідніх з Україною країнах. «Такий сильний сигнал від Польщі, яка є ключовою країною з погляду східного флангу НАТО, дуже важливий для того, щоб Захід був єдиним і солідарним з Україною», – сказав Мулярчик.

Заступник голови парламентського комітету із закордонних справ Павел Коваль (Громадянська коаліція) в інтерв’ю PAP наголосив, що Сейм проголосував за резолюцію одноголосно, за винятком Ґжеґожа Брауна, члена Конфедерації. «Резолюція свідчить, що мова йде не про якусь російсько-українську війну, а про загрозу інтересам Польщі та Європейського Союзу, і ми так ставимося до неї, наголошуючи на міжнародному праві, територіальній цілісності, недоторканності кордонів України та закликаючи всі уряди, НАТО та Європейський Союз до підтримки», – сказав він.

Інший заступник голови комісії, Мацєй Конєчний від Лівиці, нагадав, що його партія подала проект резолюції, спрямований на однозначну заяву польського Сейму, що українці мають право вирішувати своє майбутнє, що шлях до Європейського Союзу має бути відкритим для України. «Сейм майже одноголосно висловився про підтримку України у важкі часи перед обличчям російської агресії та про те, що Польща вважає, що Україна має право сама вирішувати про себе», – наголосив він.

За словами Конєчного, ця резолюція є однозначним голосом підтримки України.

PAP/Т.А.