Польські політики прокоментували візит європейських лідерів до Києва
Ілюстраційне фото pxhere.com / CC0 Public Domain

Польські політики прокоментували візит європейських лідерів до Києва

Президент Польщі Анджей Дуда написав у соцмережах, що «візит до Києва президентів Емманюеля Макрона і Клауса Йоханніса, а також канцлера Олафа Шольца і прем’єр-міністра Маріо Драґі є дуже хорошим сигналом перед голосуванням про статус кандидата в ЄС для України. Дякую!». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У четвер, 16 червня, відбувся візит президентів Франції та Румунії, канцлера Німеччини та прем’єр-міністра Італії до Києва. Президент Польщі Анджей Дуда написав у соцмережах, що «візит до Києва президентів Емманюеля Макрона і Клауса Йоханніса, а також канцлера Олафа Шольца і прем’єр-міністра Маріо Драґі є дуже хорошим сигналом перед голосуванням про статус кандидата в ЄС для України. Дякую!».

«Приємно, що в Європейському Союзі змінюється мислення щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС», – так речник польського уряду Пьотр Мюллєр оцінив підтримку надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз лідерами Німеччини, Франції, Італії та Румунії.

«Копітка робота Матеуша Моравєцького на двосторонніх зустрічах та зустрічах Європейської ради змінює ставлення лідерів Західної Європи. Ще донедавна багато з них стверджували, що Росія не здатна напасти на Україну», – написав Мюллєр у Twitter.

«Це дуже хороший сигнал. Це крок, який Польща заохочувала зробити всі країни ЄС, включно з тими, які були налаштовані скептично упродовж тривалого часу», – сказав у Polsat News віцеміністр польського МЗС Павел Яблонський. Він додав, що це великі зміни, «особливо коли йдеться про Францію та Німеччину».

Речник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин у своїх дописах теж згадав про візит лідерів Франції, Німеччини, Румунії та Італії в четвер до української столиці. «Від самого початку нападу Росії на Україну Польща дуже активно підтримувала Україну та активізувала Захід на користь Києва. Зовсім інакше діяли лідери Німеччини, Франції та Італії. Тепер дехто запитує, чому прем’єр-міністра Моравєцького не було з лідерами Німеччини, Франції та Італії в Києві. Швидше їх потрібно запитати: де вони були досі, коли Польща допомагала захищати Україну і намагалася захистити Європу від подальших нападів Росії», – написав Жарин.

PAP,IAR/Р.Г.