Польські прикордонники помітили на кордоні білоруських солдатів
Білоруські солдати в прикордонній смузі Źródło fot.: Twitter / Straż Graniczna @Straz_Graniczna

Польські прикордонники помітили на кордоні білоруських солдатів

Прикордонники повідомили у середу про білоруських солдатів повітряно-десантних підрозділів та офіцерів спецслужб, помічених на кордоні з Польщею. Деякі солдати мають бути обладнані, зокрема, снайперськими гвинтівками. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прикордонна служба оголосила у Twitter, що «тривалий час спостерігала за офіцерами чи солдатами з білоруської сторони кордону, чия форма та спорядження можуть свідчити про те, що вони не є прикордонними службами». На цьому кордоні їх раніше не бачили.

Ці повідомлення також підтверджує у своєму Twitter Станіслав Жарин, речник міністра-координатора спецслужб.
«Я підтверджую! У прикордонній зоні з Польщею ідентифіковані солдати, зокрема, повітряно-десантних підрозділів, спецслужб Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь або OMOН-у. Деякі солдати мають, серед інших, снайперські гвинтівки. Прикордонники праві – на кордоні з Польщею, з’являються солдати з частин, які займаються не охороною кордону, а бойовими операціями»,- написав Станіслав Жарин.

З 2 вересня у прикордонній зоні з Білоруссю діє надзвичайний стан. Цей пояс охоплює 183 місцевості, розташовані в частинах Підляського та Люблінського воєводств.
Надзвичайний стан запроваджено розпорядженням президента Анджея Дуди, виданим на прохання Ради міністрів. Він має застосовуватися 30 днів. Уряд обґрунтував це рішення ситуацією на кордоні з Білоруссю, де режим Мінська веде гібридну війну, та військовими російськими навчаннями «Запад», які проходили з 10 по 17 вересня.

IAR/Л.І.