Польські прикордонники виявили тіла трьох осіб на кородоні з Білоруссю
На польсько-білоруському кордоні (ілюстрація) Foto: Beentree, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Польські прикордонники виявили тіла трьох осіб на кородоні з Білоруссю

За інформацією Прикордонної служби, ймовірно це нелегальні іммігранти, яких режим Лукашенки перекидає на кордон Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У неділю, 19 вересня, у прикордонному районі з Білоруссю виявили тіла трьох осіб. Подальші заходи у цій справі здійснює прокуратура. Про це на сторінці у Твіттері повідомила Прикордонна служба Польщі.

Цю інформацію підтвердила речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська. «У неділю у трьох різних прикордонних місцях з Білоруссю виявлено останки трьох осіб. Усе вказує на те, що це, найімовірніше, нелегальні іммігранти, однак на цьому етапі ми не будемо надавати будь-яку інформацію. Заходи у цій справі здійснює прокуратура», – сказала вона.

Як повідомила раніше Анна Міхальська, у суботу Прикордонна служба зареєструвала на польсько-білоруському кордоні рекордне число спроб незаконного перетину кордону – 324, однак, за її словами, прикордонники запобігли усім спробам.

Крім того, речниця вказала, що прикордонники затримали двох осіб за допомогу в організації незаконного перетину польсько-білоруського кордону – громадянина Узбекистану та громадянина Грузії.

У понеділок міністр президента Анджей Дера заявив, що, на його думку, трагедія на польсько-білоруському кордоні трапилася через політику білоруської влади.

Він додав, що це наслідок рішення влади у Мінську направити мігрантів до польсько-білоруського, незважаючи на надзвичайний стан у частині Польщі. «Ці люди кудись потрапляють. По-перше – вони роблять це незаконно, по-друге – вони не знають місцевості. Вони їдуть туди, звідки дуже важко вибратися», – пояснив Дера. За його словами, у Польщі холодно, й іммігранти часто не звикли до таких низьких температур. «Це велика проблема, і вона стане ще гіршою. Якщо вони поведуть мігрантів вниз по річці Буг, це буде дорогою смерті, тому що це широка, глибока і дуже стрімка річка», – сказав міністр президента.

Від початку вересня Прикордонна служба Польщі зареєструвала понад 3,8 тисяч спроб незаконного перетину кордону Польщі з Білоруссю.

З 2 вересня в прикордонній зоні з Білоруссю, тобто в частині Підляського та Люблінського воєводств, діє надзвичайний стан. Він охоплює 183 населені пункти. Його запровадили на 30 днів згідно з розпорядженням президента Анджея Дуди, виданим на прохання Ради міністрів.

Представники уряду обґрунтовують необхідність запровадження надзвичайного стану ситуацією на кордоні з Білоруссю, де режим Лукашенки веде «гібридну війну».

PAP, IAR/Т.А.