Польські військово-морські сили отримають три фрегати
Ілюстраційне фото twitter.com/mblaszczak

Польські військово-морські сили отримають три фрегати

Очільник Міністерства національної оборони Маріуш Блащак оголосив програму «Мєчнік». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Військово-морські сили Польщі отримають три кораблі класу фрегат. Це узгоджено в програмі «Мєчнік», яку затвердив очільник Міністерства національної оборони. Попередні провадження у цій справі не принесли очікуваних результатів.

Оголошуючи своє рішення, міністр національної оборони Маріуш Блащак сказав, що він особисто дбатиме, щоб цього разу все відбулося без зайвого зволікання. Контракт зреалізують польські компанії: «Будуватимуть кораблі польські суднобудівні заводи. Я сподіваюся, це буде консорціум з участю не лише заводів, які належать до Польської збройної групи, а й польські приватні верфі. У цій сфері є позитивний досвід – створення мисливців за мінами».

Керівництво Міністерства національної оборони сподівається, що до середини цього року буде підписаний контракт на будівництво трьох фрегатів. Придбання кораблів є частиною Стратегічної концепції морської безпеки, яку розроблено на прохання президента Польщі Анджея Дуди. У ній пропонується, зокрема, створення флоту середньої величини, що базуватиметься на багатофункціональних фрегатах.

На основі програми «Мєчнік» польська армія має отримати швидкі фрегати з озброєнням, вогнева потужність кожного з них буде більшою, ніж має Військово-морський ракетний підрозділ.

IAR/Н.Б.