Польські винищувачі допомогли зупинити над Балтикою провокацію літаків РФ

Польські винищувачі допомогли зупинити над Балтикою провокацію літаків РФ

Польські F-16 спільно із винищувачами інших країн НАТО перехопили групу російських військових літаків над Балтійським морем. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польські винищувачів F-16 взяли участь у перехопленні російських військових літаків на Балтійським морем. Про це поінформували у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу.

Це була скоординована відповідь НАТО, яке у вівторок відправило винищувачі із баз у Польщі, Естонії та Литві на відстеження та перехоплення російських винищувачів, бомбардувальників та розвідувальних літаків над Балтикою. «Альянс залишається пильним та готовим гарантувати безпеку повітряного простору 24 години на добу, 7 днів на тиждень», – прокоментували в НАТО.

Радари НАТО виявили у вівторок вранці нерозпізнані літаки над Балтійським морем. Щоб відстежити та перехопити літальні машини, Центр повітряних операцій підняв у повітря німецькі та італійські винищувачі з баз в Естонії та в Литві. У повітря злетіли теж F-16 з бази у Познані, а також данські винищувачі.

Перехоплені були два російські бомбардувальники, що супроводжували два винищувачі із російським літаком контролю та раннього попередження, і котрі летіли над Балтійським морем. Вони залишалися у міжнародному повітряному просторі приблизно три години, а потім повернулися до Росії.

Штаб-квартира НАТО повідомила, що російські машини було важко відстежити, оскільки їхні транспондери не були ввімкнені. Крім того, не подано жодного плану польоту, що – як підкреслив Альянс – може становити загрозу безпеці польотів.

«Наші команди готові перехопити будь-які загрози повітряному простору союзників», – заявив бригадний генерал Ендрю Хансен, заступник начальника оперативного штабу. «Альянс регулярно практикує перехоплення саме з цієї причини», – додав він.

Нагадаємо, що винищувачі країн НАТО, зокрема у межах місії патрулювання повітряного простору країн Балтії (Baltic Air Policing) регулярно перехоплювали та перехоплюють російські військові літаки, котрі здійснюють провокативні польоти.

IAR/Т.А.