Польські виші готові прийняти студентів та науковців з Білорусі
zdj. ilustracyjne Shutterstock/Stokkete

Польські виші готові прийняти студентів та науковців з Білорусі

Варшава пропонує наукові гранти для 1,5 тисячі студентів, понад 100 науковців, а також групи вчителів польської мови. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерство науки і вищої освіти повідомило, що буде розширено наукові програми для громадян Білорусі. Варшава пропонує різні гранти для 1,5 тисячі студентів, понад 100 науковців, а також групи вчителів польської мови. Сказав голова відомства міністр Войцєх Мурдек:

«Це люди з першої лінії загрози для їхньої свободи. Політична ситуація в країні унеможливлює їм продовження наукової праці в Білорусі. Тому ми, як сусідня держава, котра з тривогою дивиться на те, що відбувається в їхній країні, хочемо надати можливість цим людям продовжувати свої наукові кар’єри. Ми не хочемо, щоби через політику ці наукові кар’єри згасали».

У польських вищих навчальних закладах на даний момент вчиться понад 8 тисяч студентів з Білорусі. Наукові програми для білоруських студентів проводяться вже кільканадцять років. У зв’язку з актуальною ситуацію в Білорусі, Польща вирішила розширити ці програми.

IAR/Я.С.