Польський суд скасував рішення стосовно штрафу Ґазпрому
Ілюстраційне фото pxhere.com/CC0 PublicDomain

Польський суд скасував рішення стосовно штрафу Ґазпрому

Згідно з постановою Управління захисту конкуренції та споживачів, Ґазпром мав сплатити понад 29 мільярдів злотих штрафу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Суд у справах захисту конкуренції та споживачів скасував постанову про накладення штрафу на Ґазпром за спорудження газопроводу Nord Stream 2. Повідомило про це польське Управління захисту конкуренції та споживачів (UOKiK), яке також попередило про плани подати апеляцію на це рішення.

2020 року Управління захисту конкуренції та споживачів призначило штрафи проти Ґазпрому та ще п’яти енергетичних компаній за прокладення та експлуатацію газопроводу Nord Stream 2 без необхідної згоди очільника цього Управління. Крім російського концерну, провадження стосувалися компаній Engie Energy, Uniper, OMV, Shell та Wintershall.

Згідно з рішенням UOKiK, Ґазпром мав сплатити понад 29 мільярдів злотих штрафу, а інші компанії, які брали участь у розгляді, – 234 мільйони злотих. Проте, підприємці оскаржили це рішення. 21 листопада Суд у справах захисту конкуренції та споживачів скасував постанову UOKiK.

Голова Управління захисту конкуренції та споживачів Томаш Хрустни назвав рішення суду несподіваним. Як він пояснив, суддя визнав, що суб’єкти, які брали участь у прокладенні Nord Stream 2, не створили нового спільного підприємця, й тому UOKiK не мало повноважень оцінювати наслідки для економіки і те, чи ці компанії намагалися обійти закон.

«Сьогодні загрози, про які ми говорили, помітні неозброєним оком не лише в Польщі, а й в усій Європі. Ми помітили тоді ці загрози і вжили заходів, щоб зупинити цей небезпечний для Польщі та Європи проєкт», – додав Томаш Хрустни і попередив, що UOKiK подасть апеляцію після отримання письмового обґрунтування вироку.

Оскаржити рішення Суду у справах захисту конкуренції та споживачів можна в Апеляційному суді у Варшаві, також можна подати касаційну скаргу до Верховного суду.

IAR/Н.Б.