Помер багаторічний кореспондент Польського радіо у Білорусі Влодзімєж Пац
Влодзімєж Пац Polskie Radio

Помер багаторічний кореспондент Польського радіо у Білорусі Влодзімєж Пац

У Мінську помер багаторічний кореспондент Польського радіо в Білорусі та Росії Влодзімєж Пац. На Польському радіо почав працювати на початку 1990-х років. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Кореспондент Польського радіо в Білорусі та Росії помер у п’ятницю у Мінську у віці 54 років. У нього залишилися дружина та двоє дітей. Інформацію про смерть журналіста підтвердили в МЗС Польщі.

Влодзімєж Пац дуже віддано працював журналістом та кореспондентом. Він підтримував контакти з білоруською опозицією та поляками у Білорусі, беручи участь з мікрофоном Польського радіо в організованих ними ініціативах. Він висвітлював урочистості на підтримку польськості та урочистості вшанування переслідуваних комуністичним режимом поляків і білорусів.

Журналіста згадують друзі та дипломати, з якими він контактував під час своєї тривалої кореспондентської діяльності. Колишній посол Білорусі в Польщі Павел Латушка сказав, що Влодзімєж Пац завжди намагався говорити правду про те, що відбувається у Білорусі. Він зазначив, що як журналіст у Білорусі Пац багато ризикував, тому що працівників ЗМІ переслідував режим Аляксандра Лукашенки.

За останній час у Білорусі було репресовано 500 журналістів, 30 – у в’язницях. Павел Латушка наголосив, що, незважаючи на це, Влодзімєж Пац продовжував свою роботу, а його голос щодо білоруських питань доходив до громадськості:

«Я завжди вважав його людиною, яка віддана справі журналістики. Він був дуже відкритою та позитивною людиною, який завжди намагався говорити правду про те, що відбувається у Білорусі. Як журналіст він, звісно, ризикував, адже ми розуміємо, у яких важких умовах він працював. Останнім часом у Білорусі понад 500 журналістів було репресовано, а 30 перебуває у в’язницях. Але незважаючи на це, він продовжував свою дуже важливу працю і його голос чули».

Білоруський журналіст польської національності Анджей Пісальник наголосив, що Влодзімєж Пац був «містком» між поляками та білорусами. «Завдяки роботі Влодзімєжа Паца польська громадська думка змогла почути, як виглядає боротьба білоруської опозиції з режимом Аляксандра Лукашенки», – зазначив він. На його думку, репортажі польського кореспондента дозволили полякам краще зрозуміти білорусів.

Він додав, що саме завдяки роботі Влодзімєжа Паца білоруси сьогодні отримують підтримку від Польщі та її громадян. Він заявив, що найважливішим результатом його діяльності буде те, що поляки та білоруси сприйматимуть себе як «братні народи».

З Влодзімєжом Пацом також прощається правління, наглядова рада, колеги та співпрацівники з Польського радіо.

IAR/Т.А.