Помер композитор Кшиштоф Пендерецький
Композитор Кшиштоф Пендерецький wikimedia commons, public domain, Secretaría de Cultura de la Nación – Krzysztof Penderecki dirigió a la Orquesta Sinfónica Nacional/CC BY-SA 2.0

Помер композитор Кшиштоф Пендерецький

Видатний композитор Кшиштоф Пендерецький помер вранці, 29 березня у Кракові. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Видатний польський сучасний композитор помер у віці 86 років. Він був професором і ректором Музичної академії у Кракові. Вісім років тому британське видання «Guardian» назвало його найбільшим польським сучасним композитором.

Кшиштоф Пендерецький скомпонував чотири опери, вісім симфоній і ряд оркестрових творів та концертів. Він – автор хорової музики головно до релігійних текстів, а також камерних та інструментальних творів. Серед найвідоміших його творів – «Плач за жертвами Хіросіми», «Страсті до Святого Луки», «Польський реквієм» та «Симфонія № 3».

Кшиштоф Пендерецький вивчав композицію у Державній вищій музичній школі у Кракові, де, після отримання диплому, почав викладати. Вперше здобув визнання у 1959 році після прем’єрного виконання творів «Строфи», «Еманації» та «Давидові Псалми» на фестивалі «Варшавська осінь». Найбільшу славу йому приніс твір «Плач» для струнного оркестру, присвячений жертвам атомного вибуху у Хіросімі та хоровий шедевр «Страсті до Святого Лукаша».

Його музику неодноразово використовували кінорежисери. Твори Кшиштофа Пендерецького можна почути в таких фільмах, як «Екзорцист» Вільяма Фрідкіна, «Сяйво» Стенлі Кубрика, «Дикі серцем» Девіда Лінча, «Останній нащадок Землі» Альфонсо Куарона, «Катинь» Анджея Вайди та «Острів проклятих» Мартіна Скорсезе.

За свою працю він отримав ряд престижних нагород, двічі «Prix Italia» – у 1967 та 1968 роках та чотири рази «Grammy».
IAR/М.К.