Помер поляк у комі, який перебував у британській лікарні
Ілюстраційне фото pixabay.com/Silas Camargo Silão

Помер поляк у комі, який перебував у британській лікарні

Польська влада докладала зусиль, щоб перевезти чоловіка до Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Великій Британії помер громадянин Польщі, який перебував у стані коми в лікарні міста Плімут. Про його смерть повідомила сім’я.

6 листопада чоловік зазнав зупинки серця на щонайменше 45 хвилин. У результаті, за даними англійської лікарні, сталося серйозне і тривке пошкодження мозку. Лікарня у Плімуті звернулася до суду з проханням дозволити відключити обладнання, яке підтримувало життя пацієнта. На це погодились його дружина й діти, які живуть в Англії. Проти були його мати та сестра, які проживають у Польщі, а також друга сестра та племінниця, які проживають в Англії.  

15 грудня британський суд вирішив, що в цій ситуації підтримувати життя чоловіка не є в його інтересі, тому законним буде відключити апаратуру, яка підтримує його життя. Натомість, чоловікові слід надати паліативну допомогу, що гарантує збереження якомога більшої гідності і завдяки якій його страждання буде якомога меншим. Родичі чоловіка подали скаргу до Європейського суду прав людини, але її відхилено.

Польська влада докладала зусиль, щоб перевезти чоловіка до Польщі. Міністерство юстиції звернулося в цій справі до Великої Британії, зокрема до британського відомства здоров’я, щоб підключити чоловіка до пристроїв, які забезпечують годування та наводнення. У справу включилися також Міністерство закордонних справ і Канцелярія президента. Готовність прийняти пацієнта задекларувала клініка Budzik в Ольштині.

IAR/Н.Б