Понад 70 євродепутатів закликали до відставки Борреля через його візит до РФ
Верховний представник ЄС у закордонних справах Жозеп Боррель (ліворуч) та міністр закордонних справ РФ Сєрґєй Лавров (праворуч)Forum/Russian Ministry of Foreign Affairs/TASS

Понад 70 євродепутатів закликали до відставки Борреля через його візит до РФ

Депутати Європарламенту, серед яких євродепутати від Польщі, вказують, зокрема, що під час візиту Боррель не згадував про російську війну на сході України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Понад 70 євродепутатів вже підписали заклик до відставки Жозепа Борреля з посади верховного представника ЄС із закордонних справ. За словами євродепутатів, іспанець завдав серйозної шкоди репутації ЄС під час свого недавнього візиту до Москви.

«Ми дуже стурбовані принизливими подіями під час візиту високого представника Жозепа Борреля до Москви, що серйозно зашкодило репутації Європейського Союзу. Пан Боррель вирішив поїхати до Москви за власною ініціативою. Це рішення свідчило про ігнорування злочинів, здійснених режимом (президентом Росії Владіміром) Путіном проти своїх політичних опонентів, і суперечило зовнішньополітичній політиці, заснованій на цінностях. Ситуацію погіршує той факт, що під час свого візиту пан Боррель не захищав інтереси Європейського Союзу», – йдеться в листі, ініційованому естонським євродепутатом Ріхо Террасом, під яким надалі збирають підписи.

Серед підписантів є євродепутати від Польщі: Анна Фотиґа, Яцек Саріуш-Вольський, Радослав Сікорський, Вітольд Ващиковський, Бартош Арлукович.

Лист адресований голові Європейської комісії Урсулі фон дер Ляйен.

У листі названо помилки головного дипломата ЄС, зокрема, те, що Боррель не захищав інтереси ЄС, коли міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Лавров різко критикував Європейський Союз та США. «Замість того, щоб піти проти Лаврова, Боррель напав на нашого головного союзника, США, через Кубу», – підкреслюється у листі.

Також наголошується, що під час візиту Боррель не згадував про російську війну на сході України, але високо оцінив російську вакцину проти коронавірусу «Sputnik V».

Все це, на думку членів Європарламенту, завдало серйозної шкоди репутації ЄС та гідності офісу Верховного представника Союзу із закордонних справ та політики безпеки.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, 9 лютого відповідав на запитання депутатів Європейського парламенту, що стосуються його візиту до Росії.

РАР/Л.І.