Портал Спілки поляків у Білорусі визнали екстремістським

Портал Спілки поляків у Білорусі визнали екстремістським

Диктаторський режим Лукашенки боїться свободи слова поляків в Інтернеті. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Повідомлення порталу Спілки поляків у Білорусі про те, що режим визнав його екстремістським (знімок екрана) znadniemna.pl/Print Screen

Вебпортал Спілки поляків у Білорусі znadniemna.pl визнано таким, що публікує екстремістські матеріали та внесено до відповідного списку Міністерства інформації Білорусі. Про це повідомив сам портал.

Суд у Гродні ухвалив рішення у цій справі 30 грудня, і воно відразу набрало законної сили, – написано в повідомленні.

«Це рішення спрямоване на залякування польської громади в Білорусі, особливо тих її представників, які співчувають безневинно ув’язненим лідерам Спілки поляків у Білорусі – її очільниці Анджеліці Борис і членові головної управи Анджеєві Почобуту та солідаризуються з ними», – читаємо на вебсторінці Спілки поляків у Білорусі.

У березні минулого року Генеральна прокуратура Білорусі повідомила про порушення кримінальної справи проти активістів Спілки поляків у Білорусі, в тому числі Анджеліки Борис і Анджея Почобута, за статтею про «розпалювання ворожнечі». Їм загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі.

У квітні редактор порталу znadniemna.pl Анджей Пісальнік із дружиною виїхав до Польщі.

«Зараз усім нашим читачам у Білорусі, яким влада може довести, що вони читають наш портал, діляться нашими публікаціями в соціальних мережах або інакше ідентифікуються з опублікованим на порталі контентом, загрожує адміністративна відповідальність. Прагнучи, щоб ніхто з Вас не постраждав через те, що Ви нас читаєте, радимо видалити всі сліди, які про це свідчать, з Ваших телефонів, комп’ютерів та інших електронних засобів і носіїв інформації», – написано в повідомленні.

«Ми неодмінно знайдемо інші можливості потрапляти до Вас із нецензурованим словом про стан польської національної меншини в Білорусі та про ситуацію наших несправедливо ув’язнених Героїв!», – декларують автори допису.

PAP/Н.Б.