Посли ЄС підтримали розширення санкцій проти Росії за Керченський міст
Міністр оборони Сєрґєй Шойґу і президент РФ Владімір Путін PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Посли ЄС підтримали розширення санкцій проти Росії за Керченський міст

Посли країн Євросоюзу дали «зелене світло» для розширення обмежень проти Росії за підрив територіальної цілісності та суверенітету України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Посли країн Європейського Союзу дали «зелене світло» розширенню санкцій проти Росії за побудову мосту, що сполучає її з окупованим Кримом. Про це неофіційно дізналася брюссельська кореспондентка Польського радіо.

Сьогодні запустять письмову процедуру і якщо жодна країна не буде проти, що малоймовірно, оскільки всі держави дали «зелене світло» для початку процедуру, то санкції остаточно затвердять. Очікується, що це станеться 1 жовтня.

За інформацією брюссельської кореспондентки Польського радіо, до чорного списку внесуть чергові 4 компанії, які брали участь у будівництві мосту над Керченською протокою, що сполучає Росію із Кримським півостровом. Санкції включатимуть замороження фінансових рахунків цих компаній на терені Євросоюзу. Є теж заборона на надання їм фондів громадянами та підприємствами з Євроспільноти. Обмеження охоплять теж двох осіб, котрим буде заборонений в’їзд до ЄС, а їхні кошти будуть заблоковані у європейських банках. За підрив територіальної цілісності і суверенітету України ЄС ввів раніше санкції проти 44 російських компаній та 175 осіб.

У зв’язку із російською агресією в Україні Євросоюз ввів теж економічні санкції. Нинішні будуть чинними до кінця січня. Росіянам заборонено теж продавати високі технології, зокрема пов’язані з видобутком нафти із арктичних покладів. Надалі теж чинним є ембарго на постачання зброї.

IAR/Т.А.