Посол Польщі при НАТО вважає реальною військову загрозу Росії

Посол Польщі при НАТО вважає реальною військову загрозу Росії

Томаш Шатковський вважає, що потрібно надавти більшого значення конкретним агресивним діям Росії, ніж її заявам. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Посол Польщі при НАТО Томаш Шатковський визнав реальною військову загрозу з боку Росії.

Екс-віцеміністр оборони сказав, що НАТО бачить постійну розбудову російських збройних сил. Росія порушує теж принципи міжнародного права, про що свідчить агресія щодо Грузії та України.

Посадовець зауважив, що «здійснюється тривалий процес модернізації російських сил». «Він (цей процес- ред.) почався задовго до ситуації в Україні, ще до конфлікту в Грузії. Насправді від приходу Владіміра Путіна до влади триває збільшення витрати на оборону», – підкреслив він.

«Дотеперішній досвід показує, що потрібно бути дуже обережним та пильним», – сказав він. Томаш Шатковський нагадав теж про гібридні загрози з боку Росії, наприклад, спробу вбивства у Великій Британії колишнього агента розвідки Сєрґєя Скрипаля. Він підкреслив, що тому НАТО вирішило на саміті у Варшаві змінити свою політику щодо Росії.

Коментуючи російські погрози відповісти на зміцнення сил НАТО у Польщі, Томаш Шатковський сказав, що треба надавати меншого значення цим заявам, а більшого – конкретним діям. Він пояснив, що такі російські рішення, як розгортання у Калінінградській області ракетних комплексів «Іскандер», були заплановані набагато раніше.

«Наші рішення дуже мало пов’язані з тим, чи буде Росія розгортати такі ракети, чи ні», – сказав Томаш Шатковський, додавши, що російські твердження про відповідь на зміцнення сил НАТО є тільки пошуком обґрунтування для попередніх рішень.

Також посол Польщі при НАТО сказав, що ситуація Польщі є нині набагато ліпшою, ніж у 1939 році. Вчора минули 80 роковини початку Другої світової війни.

За словами Томаша Шатковського, важко порівнювати нинішню ситуацію Польщі із тією, що була 80 років тому. Польща має інші кордони, ніж тоді, а у першу чергу є членом НАТО. Шатковський зазначив, що НАТО не є ідеальним союзником, але ліпшого дотепер не вигадано.

«Напевно в історії людства не існувало такого великого, інституціоналізованого альянсу, який діяв би більш узгоджено та ефективно, ніж Північноатлантичний пакт», – додав він.

Томаш Шатковський наголосив, що країни НАТО мають багато економічних та політичних інтересів у Польщі. Однак передусім «у Польщі розгорнуті союзницькі війська, чого звісно не було у 1939 році, а тому він вважає, що ситуація є значно ліпшою у зв’язку з цим.

Посол Польщі при НАТО нагадав, що 80 років тому Польща перебувала між двома тоталітарними державами, які мали агресивні наміри. Сьогодні не можна підозрювати Німеччину у таких намірах, – сказав Шатковський.

IAR/Т.А.