Посол Польщі в НАТО: Ситуація на кордоні з Білоруссю і дії Росії щодо України є взаємопов'язані
Посол Польщі при НАТО Томаш Шатковський Foto: Robert Suchy, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Посол Польщі в НАТО: Ситуація на кордоні з Білоруссю і дії Росії щодо України є взаємопов’язані

За словами Томаша Шатковського, «це виражається зосередженням військ навколо України та підготовкою до потенційних агресивних дій Росії на цьому напрямку». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Ситуація на польсько-білоруському кордоні та тиск Росії на Україну – це явища, які пов’язані між собою, це один тиск у різних формах», – заявив постійний представник Польської Республіки при НАТО Томаш Шатковський. Він вважає ситуацію дуже тривожною.

У понеділок в ефірі Третього каналу Польського радіо Шатковського запитали, як він оцінює ситуацію у нашому регіоні, враховуючи напади на польський кордон з боку Білорусі та посилення тиску на Україну з боку Росії.

«На мою думку, а також на думку, яку поділяють, наприклад, оцінки штаб-квартири НАТО, ці явища взаємопов’язані – це один тиск у різних формах, звісно, ​​у найдраматичнішій формі, що виражається через зосередження військ навколо України та різноманітна підготовка до потенційних агресивних дій Росії в цьому напрямку», – сказав Шатковський.

На його думку, «у цьому контексті діяльність, яка є і відбувалася на кордонах Польщі, Литви та Латвії, яка мала гібридні риси, а також діяльність, пов’язана з використанням енергії як політичного інструменту шантажу проти європейських країн, не слід недооцінювати». «Ситуація дуже тривожна», – сказав Шатковський.

Він підкреслив, що особливістю дій Росії є те, що президент Росії Владімір Путін «намагається підтримувати досить широкий спектр потенційних рішень».

«І на даний момент ця підготовка до можливого військового вирішення виглядає справді серйозно, вона виглядає широкомасштабно, потенційно безпрецедентною в історії цього конфлікту. Проте мені здається, що першочерговим завданням російської сторони є вирішення цієї ситуації дипломатичним шляхом вирішення конфлікту, через рішення, вимушені цим тиском, військовим тиском, у тому числі енергетичним тиском, або ситуацією на польському кордоні», – сказав він.

Шатковський додав, що в цьому контексті надзвичайно важливими є нещодавно оприлюднені російською стороною заяви, «тобто своєрідний ультиматум, який було висунуто до НАТО в цілому за результатами переговорів Байдена і Путіна».

PAP/Т.А.