Посольство Польщі в ЄС наголосило на зловживаннях Ґазпрому
Прапори Євросоюзу та Польщі (ілюстративне фото) Mielon, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Посольство Польщі в ЄС наголосило на зловживаннях Ґазпрому

Польські дипломати у Брюсселі наголосили на зловживанням Ґазпрому на європейському газовому ринку і закликали Єврокомісію до реакції. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польські дипломати у Брюсселі вказали на російський Ґазпром та його ринкові маніпуляції як одну із причини зростаючих цін на енергію і закликають Європейський Союз до дій.

Брюссельська кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька першою поінформувала декілька днів тому про заклик понад 40 євродепутатів до Європейської комісії відкрити розслідування у справі дій російського монополіста. Пізніше дипломати у Брюсселі сказали, що також Польща вимагає від Єврокомісії рішучої реакції, аргументуючи, що зменшення постачань російського газу до Європи підвищує ціни на сировину.

«Євросоюз не повинен дозволити жодному виробнику газу зловживати домінуючою позицію та використовувати постачання газу як інструмент політичного тиску», – йдеться у дописі в Твіттері Постійного представництва Польщі в ЄС, у якому є теж згадка про Ґазпром. «Підвищення цін на енергоносії має прямий вплив на всіх громадян і пов’язане з виключно високими соціально-економічними витратами для найбідніших», – підкреслили в посольстві Польщі в ЄС.

Європейська комісія, яку декілька разів запитувала брюссельська кореспондентка Польського радіо, відповіла, що бачить проблему високих цін на енергоносії, але не пов’язує це безпосередньо з Ґазпромом, а з пандемією, відновленням економіки та зростанням попиту на газ. Тим часом представники російського монополіста та влада в Москві намагаються скористатися ситуацією і хочуть примусити дати згоду на запуск «Північного потоку-2», заявляючи, що це призведе до падіння цін на газ.

IAR/Т.А.