Пьотр Ґлінський розкритикував деякі країни ЄС за недостатню допомогу Україні
Міністри культури Чехії і Польщі Мартін Бракса і Пьотр Ґлінський на початку засідання Ради міністрів культури ЄС у Брюсселі, Бельгія. 29.11.2022р. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Пьотр Ґлінський розкритикував деякі країни ЄС за недостатню допомогу Україні

Пьотр Ґлінський зазначив, що деякі країни ЄС це не до кінця усвідомлюють, і допомога, яку вони надають Україні, є символічною. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Віце-прем’єр-міністр Польщі Пьотр Ґлінський розкритикував деякі країни ЄС за недостатню допомогу Україні. У Брюсселі після засідання міністрів ЄС, присвяченого, в тому числі, підтримці України, Пьотр Ґлінський підкреслив, що важливим є те, аби Україна функціонувати як держава на своїй території, незважаючи на війну з російськими окупантами.

«Наприклад, опера чи балет функціонують без електрики. Люди освітлюють такий виступ телефонами, аби навіть символічно функціонувати. Наприклад у Херсоні театр після звільнення виступав на вулиці. І це символічно і важливо для підтримки духу опору. Якщо Україна зламається чи буде подолана, путін дійде до кордонів Євросоюзу і повномасштабна війна загрожуватиме наступним країнам», – сказав міністр Ґлінський.

Пьотр Ґлінський також зазначив, що деякі країни ЄС це не до кінця усвідомлюють, і допомога, яку вони надають Україні, є символічною. Він також повідомив, що на прохання Польщі у зустрічі представників ЄС взяв участь міністр культури України, який представив перелік потреб.

«Це конкретні речі, яких вони потребують – генератори, різного типу батареї, елементарні речі, які сьогодні потрібні для забезпечення функціонування інституцій культури і виживання в драматичний час. І цей список фактично, можливо буде реалізовано. Бо окремим країнам простіше діяти, коли потреба є конкретизована».

Міністр культури Польщі застеріг від байдужості та звикання.

«Звикання – ворог позитивних рішень», – сказав Пьотр Ґлінський, підкресливши, що потрібно відкрито говорити про те, що відбувається в Україні, і про необхідну підтримку для неї.

IAR/В.Г.