Представник Міністерства юстиції заявляє, що в Польщі оперативний контроль, який здійснюють служби, повністю легальний
Заступник міністра юстиції Міхал Вось Ministerstwo Sprawiedliwości/Twitter

Представник Міністерства юстиції заявляє, що в Польщі оперативний контроль, який здійснюють служби, повністю легальний

Заступник міністра юстиції Міхал Вось прокоментував повідомлення про підслуховування опозиційних політиків та юристів за допомогою шпигунської програми Pegasus. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Заступник міністра юстиції Міхал Вось пояснив, що польські служби мають право звертатися до суду за згодою на оперативний контроль даної особи, і суди дають таку згоду. Він наголосив, що будь-який такого типу контроль здійснюється під наглядом судді. Державний службовець наголосив, що ці процедури також включають контроль пошти з використанням інформаційно-комунікаційних систем.

У грудні американське інформаційне агентство Associated Press, посилаючись на висновки групи Citizen Lab, що працює в Університеті Торонто, повідомило, що сенатор Громадянської коаліції Кшиштоф Брейза, адвокат Роман Ґєртих і прокурорка Ева Вжосек перебували під наглядом за допомогою програмного забезпечення Pegasus, розробленого ізраїльською компанією NSO Group.

У відповідь на ці повідомлення речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин заперечив, що польські служби використовували оперативні методи для політичної боротьби.

IAR/Л.І.