Прем'єр-міністри ЄС обговорюють економічні скачки в Європі
Ілюстративне фото pxhere.com/CC0 Domena publiczna

Прем’єр-міністри ЄС обговорюють економічні скачки в Європі

У Брюсселі проходить другий день саміту Європейської Ради. Сесія другого дня присвячена економічній ситуації на континенті. Прем’єр-міністри країн-членів Європейського Союзу говорять про примару тривалої інфляції та ймовірний економічний спад. Проте очільник Єврогрупи бачить можливість зберегти зростання ВВП. |Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Брюсселі проходить другий день саміту Європейської Ради. Прем’єр-міністри країн-членів Європейського Союзу обговорюють економічну ситуацію на континенті.

«Українці платять життям, а ми іншій частині Європи платимо своїми гаманцями, це важко порівнювати», – сказав прем’єр-міністр Латвії Артурс Кріш’яніс Каріньш. За його словами, інфляційний тиск спричинило вторгнення Росії в Україну.

«Центральні банки прогнозують уповільнення економіки, це, очевидно, викликає занепокоєння, але першочерговим є питання громадян, особливо малозабезпечених, щоб допомогти їм пережити майбутню зиму», – наголосив очільник латвійського уряду».

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер прогнозує, що інфляція залишиться у європейців на більш тривалий період. Тому, за його словами, потрібні конкретні кроки на національному рівні. 

«Ми виробляємо атомну енергію в Словаччині, і ми змогли зв’язатися з нашим постачальником, щоб встановити певні гарантовані ціни. Це не максимальні ціни, а гарантовані ціни на 2023 і 2024 роки», – пояснив Едуард Геґер.

Більш оптимістично налаштований щодо економічного майбутнього Євроспільноти голова Єврогрупи, міністр фінансів Ірландії Паскаль Донаг’ю.

«Євросоюз цього року збереже економічне зростання. Коли мова йде про наступний рік – з огляду на ризики, пов’язані з інфляцією та енергетикою – ми маємо фонд реконструкції, який буде запущено, у нас сильний фінансовий сектор, у нас також високий рівень попиту в нашій економіці, як наслідки пандемії», – сказав глава Єврогрупи.

Не виключено, що наступного місяця лідери ЄС знову приїдуть до Брюсселя на саміт, оскільки ряд країн вважають, що його потрібно організувати, щоб знову обговорити ситуацію на енергетичному ринку.

IAR/Д.Н.