Прем'єр Польщі: Nord Stream 2 розбиває солідарність ЄС і нарощує силу Росії
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький PAP/Radek Pietruszka

Прем’єр Польщі: Nord Stream 2 розбиває солідарність ЄС і нарощує силу Росії

Моравєцький також сказав, що європейські лідери вважають зупинку літака в Мінську безпрецедентним актом державного тероризму. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Nord Stream 2 – це поганий проєкт, що розбиває європейську солідарність», – заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький на завершення саміту Європейського Союзу у Брюсселі. Очільник польського уряду поінформував, що нагадав про цю інвестицію у понеділок під час вечірньої дискусії про відносини ЄС з Росією.

«Це поганий проєкт для Європи, який дозволяє Росії нарощувати свою силу, яку вона потім використовує проти Європейського Союзу та розбиває його», – сказав прем’єр.

Моравєцький додав, що Nord Stream 2 – це небезпечний інструмент впливу Росії на сусідів з-за східного кордону Євроспільноти.

«Уся дискусія була зосереджена довкола дотримання цілісності України. Ми згадали багато порушень та злочинів, скоєних Російською Федерацією, починаючи зі справи Скрипаля, Навального, а також останніх подій (…) у Чехії», – зазначив він.

У понеділок, на завершення дискусії про відносини з Росією, євросоюзні лідери схвалили спільні висновки. Вони засудили нелегальні, провокативні та деструктивні дії Росії проти ЄС та його країн. Однак наразі дискусії про наступні санкції проти влади в Кремлі немає.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький також заявив, що лідери країн Європейського Союзу вважають зупинку літака в Білорусі безпрецедентним актом державного тероризму, який потрібно нап’ятнувати.

Він зазначив, що «висновки дводенного саміту Європейської ради містять конкретні положення, що стосуються, з одного боку, незалежного розслідування Міжнародною організацією цивільної авіації, з іншого боку, принципового обмеження європейського повітряного простору для Білорусі, і навпаки, настійної рекомендації для польських та інших європейських авіакомпаній не літати над Білоруссю». «І це вже сталося. LOT Polish Airlines вже надало інформацію про те, що вони уникатимуть білоруського неба», – додав очільник польського уряду.

PAP/Т.А.