Президент Анджей Дуда прийняв командування Збройними силами Польщі
Президент Польщі Анджей Дуда. 6 серпня 2020 р. PAP/Marcin Obara

Президент Анджей Дуда прийняв командування Збройними силами Польщі

Повторне прийняття командування Збройними силами Польської Республіки – це частина врочистої інавгурації Анджея Дуди на другий президентський термін. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда прийняв командування Збройними силами Польської Республіки. Під час врочистості на площі Юзефа Пілсудського у Варшаві президент разом з начальником Генерального штабу збройних сил Польщі Раймундом Анджейчаком здійснив перегляд підрозділів Польського війська, а згодом поклав вінок на Могилі невідомого солдата.

Президент Анджей Дуда закликав політиків діяти спільно і солідарно на благо Польщі, а також – розвитку та зміцнення польських збройних сил:

«Серед цих польських справ, безперечно, є справа Польського війська, його розвитку. Є теж справа модернізації польської армії. Я би хотів, щоби в цих питаннях завжди було спокійне понадполітичне порозуміння. Тому що польський солдат на це заслуговує, на це заслуговує Польська Республіка».

Президент Польщі також наголосив, що «6 серпня та 15 серпня – це дати, вписані в історію польської зброї, це етос боротьби, героїзму та перемоги».

«6 серпня для польського війська, для польських солдатів – це історично важлива дата, не тому, що цього дня Анджей Дуда як президент Республіки Польщі вдруге у своєму життя приймає командування над польським військом, а тому, що саме 6 серпня 1914 року з вулиці Олєандри у Кракові вирушила Перша кадрова компанія, яка була початком відродження війська незалежної і суверенної Польщі, яка повернулася на мапу Європи та світу в 1918 році», – заявив президент.

«За шість років, тобто рівно 100 років тому, 6 серпня 1920 року, начальник держави, маршал Юзеф Пілсудський затвердив план великої оборонної операції, що привела до перемогли у Варшавській битві, 100-річчя якої ми будемо святкувати за дев’ять днів – 15 серпня у день, який потім був встановлений Святом Війська польського. Це саме ті дати, що так сильно вписані в історію польської зброї, в історію польського солдата, це етос боротьби, етос героїзму та етос перемоги, це для всіх польських солдатів важливі дні», – наголосив Анджей Дуда.

«Я переконаний, що так, як тоді, сто років тому, була створена мільйонна армія, яка захистила Польщу від більшовицької навали, так ми можемо створити мільйону армію і сьогодні, якби була така потреба і потрібно було йти на фронт та захищати Польщу», – підкреслив Дуда.

Він додав, що вірить однак у те, що завдяки членству Польщі в НАТО та військам Північноатлантичного альянсу у Польщі, особливо американським, а також завдяки «марці, яку має польський солдат: сміливий, добре навчений, мужній, непоступливий», ніхто не наважиться напасти на Польщу. «Ми безпечна країна завдяки польським солдатам», – наголосив Анджей Дуда.

Повторне прийняття командування Збройними силами Польської Республіки – це частина врочистої інавгурації Анджея Дуди на другий президентський термін. Сьогодні Анджей Дуда вже склав присягу президента Польщі.

IAR, PAP/Я.С., Т.А.