Президент Анджей Дуда та його дружина поговорять з Папою про Україну
Президент Анджей Дуда та перша леді Аґата Корнгаузер-Дуда перед Папським будинком у Ватикані, 1 квітня 2022 року PAP/Marcin Obara

Президент Анджей Дуда та його дружина поговорять з Папою про Україну

1 квітня 2022 року у Ватикані президент Анджей Дуда та його дружина Аґата Корнгаузер-Дуда зустрічаються з папою Франциском. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Головною темою розмови будуть наслідки війни в Україні, зокрема криза біженців. Після папської аудієнції президент Дуда поспілкується з Державним секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном. Президент та перша леді пізніше покладуть букет квітів до могили св. Івана Павла ІІ. У суботу, 2 квітня, виповнюється 17 років від дня смерті польського папи.

Якуб Кумох наголосив, що президент надасть папі польську оцінку поточної ситуації в Україні, також з гуманітарної точки зору. «Це буде можливість сказати, як Польща сприймає конфлікт в Україні, як вона бачить роль християнських церков у протидії та правді про цей конфлікт. Тому що це агресивна війна з боку Росії, війна, що породжує мільйони біженців…»,  – підкреслив голова Бюро міжнародної політики президента Якуб Кумох.

У свою чергу, 13 березня сам президент Анджей Дуда в листі до папи різко розкритикував дії російської православної церкви на підтримку війни. Раніше цього тижня президент розмовляв про Україну з іншим важливим християнським ієрархом.

28 березня 2022 року Варшаву відвідав Його Всесвятість Варфоломій, архієпископ Константинополя, який одразу рішуче засудив і послідовно засуджує вторгнення росії в Україну. Патріарх подякував полякам за гостинне прийняття біженців з України. 

ІАR/М.Я.