Президент Болгарії оцінив перспективи країни в Ініціативі трьох морів
Географічна мапа країн, що входять до Ініціативи трьох морів Фото: wikipedia. org/JayCoop/CC BY-SA 4.0

Президент Болгарії оцінив перспективи країни в Ініціативі трьох морів

Румен Радев переконаний, що в рамках Тримор’я країни-учасниці можуть об’єднати зусилля для розвитку економіки, інфраструктури, освіти та бізнесу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Плани Тримор’я, саміт якого Болгарія організує в червні, повинні розраховуватися на 20-30 років, – заявив президент Болгарії Румен Радев у вівторок на пресконференції, присвяченій підготовці до цього форуму. За словами президента Радева, у рамках Ініціативи Трьох морів країни-учасниці можуть об’єднати зусилля для розвитку економіки, інфраструктури, освіти та бізнесу.

Учасницями Ініціативи трьох морів, що створена в 2015 році, є 12 країн Європейського Союзу: Австрія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія та Угорщина.

Президент Болгарії наголосив, що група, до якої входить регіон між Балтійським, Адріатичним та Чорним морями, завдяки спільним зусиллям 12 держав-членів створює можливість для економічного розвитку, зміцнення відносин та створення соціальних та економічних зв’язків.

«Необхідно гарантувати сполучення “Північ-Південь”, через кордон із Грецією проходять важливі транспортні, енергетичні та цифрові коридори, регіон Тримор’я повинен мати можливість використовувати потенціал грецьких терміналів зрідженого природного газу (СПГ), тому Грецію, як гостя, було запрошено на саміт у Софії», – сказав президент Болгарії.

Румен Радев також наголосив, що Ініціатива повинна зміцнювати зв’язки зі стратегічними партнерами – США та Європейським Союзом. Президент Болгарії зазначив, що інтерес до Ініціативи зростає, і це висловили такі країни, як Японія, Південна Корея та Катар.

Лідер Болгарії підкреслив, що зміцнення інвестиційного фонду, який був створений у рамках Ініціативи, та залучення Amber Infrastructure Group як інвестиційного радника, означає перехід від політичних дискусій до реальних дій.

«Бізнес є ключовим учасником Ініціативи, інтерес до різних його аспектів зростає, що доводить значний потенціал регіону», – сказав президент.

Нині в рамках Інвестиційного фонду Тримор’я зібрано 1 млрд євро, їх ефективне інвестування може сприяти зростанню ВВП держав-членів на 0,7% у короткостроковій перспективі і до 2 відсотків у довгостроковій перспективі, – оголошено на конференції.

PAP/Л.І.