Президент і міністр оборони приїхали до 16 Механізованої дивізії
Президент Анджей Дуда у супроводі міністра національної оборони Маріуша Блащака. Ольштин, 12 листопада 2021 року PAP/Tomasz Waszczuk

Президент і міністр оборони приїхали до 16 Механізованої дивізії

Президент Анджей Дуда, в супроводі міністра національної оборони Маріуша Блащака, зустрівся з командуванням і вояками 16 Механізованої дивізії та інших силових підрозділів, задіяних у захисті кордону. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Анджей Дуда переконував, що влада прагне забезпечити найбільш гідні умови служби солдатам та офіцерам, що охороняють кордон із Білоруссю. У п’ятницю, 12 листопада, в Ольштині президент, у супроводі міністра національної оборони Маріуша Блащака, зустрівся з командуванням і вояками 16 Механізованої дивізії та інших силових підрозділів, задіяних у захисті кордону.

Анджей Дуда знову подякував усім військовим, прикордонникам та працівникам поліції, що несуть свою службу не лише на лінії кордону:

«Я дуже вдячний за винятково самовіддану службу солдатам, поліцейським, котрі прекрасно виконують своє завдання не лише там, де ви їх бачите, на самій лінії кордону, де офіцери поліції із (підрозділів – ред.) запобігання злочинам стоять стіною, власними грудьми захищаючи польський кордон і польську землю. Але й поза прикордонною зоною, де стоять патрулі, зупиняють автомобілі, проводять перевірку, і через це зупиняють також і тих, хто нелегально перетнув польський кордон».

Перед цим президент вислухав рапорти головного коменданта поліції і головного коменданта прикордонної служби.

Міністр національної оборони Маріуш Блащак, натомість, підтвердив, що ситуація на кордоні з Білоруссю залишається напруженою, а гібридна атака триває далі:

«Це відбувається нон-стоп. Режимом Лукашенки для атаки проти Польщі, а отже й атаки проти Європейського Союзу, використовуються мігранти. Всі ми прекрасно знаємо, що кордон Польщі є також кордоном Європейського Союзу».

16 Механізована дивізія, разом із 11, 12 та 18, співпрацює з Прикордонною службою, захищаючи польсько-білоруський кордон у зв’язку з теперішньою міграційною кризою. Прикордонникам допомагають вже майже 15 тисяч солдатів. За цей час вояки звели понад 180 кілометрів тимчасової загорожі.

IAR/А.М.