Президент Польща відзначив діячів антикомуністичної опозиції
Анджей Дуда, Матеуш Моравєцький під час вшанування жертв воєнного стану у Польщі, 13 грудня 2021, Варшава PAP/Mateusz Marek

Президент Польща відзначив діячів антикомуністичної опозиції

Анджей Дуда підкреслив, що тривожною є релятивізація правди про події під час воєнного стану у Польщі, що трапляється за останні роки. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда відзначив діячів антикомуністичної опозиції та «Солідарності». У варшавському Музеї виклятих солдатів і політичних в’язнів президент вручив Медалі століття відновлення Незалежності.

Анджей Дуда підкреслив, що тривожною є релятивізація правди про події під час воєнного стану у Польщі, що трапляється за останні роки.

«Маємо справу з розбавленням реальності, часто це представляється як комедія, що було весело, що це було „ніщо”, а генерал Ярузельський взагалі був героєм, який врятував Польщу і народ… Шановне панство, у цю 40-літню річницю треба не лише говорити – треба кричати: це – помилка, Ярузельський був звичайним боягузом і зрадником Польщі, а вся свита навколо нього – це була звичайнісінька хунта».

Про релятивізацію реальності також говорив прем’єр Матеуш Моравєцький. Він сказав, що полякам доводили, що воєнний стан був меншим злом.

Вночі з 12 на 13 грудня 1981 року по всій Польщі було запроваджено воєнний стан. Його метою було придушення демократичних змін, започаткованих незалежними профспілками «Солідарність» у серпні 1980 року.

Під час воєнного стану загинуло близько 100 осіб, за приналежність до «Солідарності» чи спротив до влади, окрім багатьох тисяч інтернованих опозиціонерів, десятки тисяч осіб були репресовані, звільнені з роботи і навчання.

IAR/М.К.