Президент Польщі не думає, що до Великодня вдасться побороти коронавірус
Президент Польщі Анджей Дуда відповідає на запитання під час сесії Q&A у Facebook PAP/Łukasz Gągulski

Президент Польщі не думає, що до Великодня вдасться побороти коронавірус

Однак Анджей Дуда вважає, що за доброї дисципліни поляків число заражених у Польщі почне зменшуватися. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі не думає, що до Великодніх свят вдасться побороти епідемію коронавірусу (за західним календарем цьогоріч Великдень святкують 12 квітня – ред.). На цьому під час спеціальної сесії Q&A наголосив Анджей Дуда. Він висловив надію, що за доброї дисципліни поляків число захворювань до того часу почне зменшуватися.

У понеділок у Facebook на сторінці президента Анджея Дуди тривала сесія запитань та відповідей (Q&A). Перше з питань стосувалося ситуації, пов’язаної з епідемією коронавірусу. Президент визнав, що нинішня ситуація є дня нього «годиною великого випробовування».

«Чи впораємося ми з цим завданням, чи впораюся я з цим завданням, чи ні. Наразі усі дуже добре працюють і роблять усе можливе і ми якось впорюємося», – підкреслив він.

На запитання, чи Польщі вдасться побороти коронавірус до Великодніх свят, Дуда відповів, що це залежить від того, що ми розуміємо під словом «опанувати».

«Ми робимо все, аби вірус якомога менше поширювався і завдяки інформаційним акціям, і завдяки усім тим заходам, що ми здійснюємо, завдяки введенню наступних рівнів та наступних обмежень, що є, якщо йдеться щонайменше про подорожі за кордон», – зазначив Анджей Дуда.

«Я не думаю, що ми поборемо вірус до Великодніх свят. Я радше думаю, що можу сміливо сказати, що ні. Хоча, як ви знаєте, я не лікар, я не фахівець у цій сфері, але ще ніхто мені не сказав, що ми зможемо побороти вірус до Великодня. Я маю надію, що, можливо, за доброї дисципліни, за доброї удачі буде можливо, що число осіб, число захворювань щоденно почне зменшуватися, тобто, що наступить переломний момент до того часу; це буде добрий знак», – сказав президент Польщі.

Анджей Дуда зауважив, що на цю мить неможливо також повністю оцінити майбутні наслідки пандемії. Він зазначив, що єдине певне – спричинена хворобою економічна криза зачепить також Польщу. Він додав, що пріоритетним завданнями уряду є нині захист життя та здоров’я людей і боротьба із наслідками кризи. Дуда також сказав, що влада намагається нині одержати найбільше медичних засобів, що потребують лікарні. Президент наголосив, що це нелегко через брак національних резервів та проблеми з ними за межами Польщі.

У понеділок ввечері Міністерство здоров’я поінформувало про 57 нових підтверджених випадків зараження коронавірусом. Загалом число осіб, у яких тест показав позитивний результат у Польщі, збільшилося до 749 осіб, з яких 8 унаслідок ускладнень померло.

Також, за найновішими даними Міністерства здоров’я, нині у Польщі 1138 осіб госпіталізовано у зв’язку з коронавірусу (це не означає, що у всіх них буде підтверджено COVID-19 – ред.), а понад 55 тис. перебувають на карантині. Ще понад 51 тис. осіб перебуває під санітарно-епідеміологічним наглядом.

PAP/Т.А.