Президент Польщі ратифікував Фонд відбудови
Президент Польщі Анджей Дуда, 31 травня 2021 року PAP/Rafał Guz

Президент Польщі ратифікував Фонд відбудови

Польща завершила процес висловлення згоди на постанову лідерів ЄС створити Фонд відбудови. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Анджей Дуда ратифікував грудневе рішення Європейської Ради про збільшення власних ресурсів Європейського Союзу. Ратифікація означає, що Польща завершила процес висловлення згоди на постанову лідерів ЄС створити Фонд відбудови.

Під час церемонії в Президентському палаці польський очільник Анджей Дуда заявив, що це важливий момент для Польщі та всього Європейського Союзу. За його словами, Фонд відбудови сприятиме відновленню економік країн Євроспільноти, яка має шанс отримати понад 750 мільярдів євро, а Польща буде найбільшим бенефіціаром цих коштів: «Оцінюють, що нетто це для нас буде приблизно 80 мільярдів євро. Це справді величезна сума, яку важко уявити, яку можна буде використати на різноманітні цілі, передусім на інфраструктурний розвиток».

Цей інструмент допомоги можна порівняти з післявоєнним Планом Маршалла, – додав президент Анджей Дуда: «Головною рушійною силою пізнішого процвітання та економічного буму для всієї Західної Європи. Маю надію, також цей План відбудови принесе такі ж результати».

Витрати Польщі в межах Фонду відбудови (58 мільярдів євро дотації і позик) виражено в Краєвому плані відбудови. Європейська комісія повинна оцінити польський План відбудови до кінця червня.

IAR/Н.Б.